Βόλεϊ

Πέρασε από το Μαρκόπουλο και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε με 3-0 σετ από την έδρα του Μαρκόπουλου και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση της Volley League γυναικών.

Πέρασε από το Μαρκόπουλο (0-3 σετ) και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της Volley League η ΑΕΚ! Οι «κιτρινόμαυρες» δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα και κάνοντας την ανατροπή στο τρίτο σετ, έφτασαν σε ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα, μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας πριν μερικές ημέρες.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήραν αμέσως διαφορά ασφαλείας, κατακτώντας το πρώτο σετ με σκορ 25-8. Το δεύτερο σετ ήταν πιο ισορροπημένο, και παρά το γεγονός πως η ΑΕΚ έφτασε ακόμη και στο +7 (11-18), οι γηπεδούχες αντέδρασαν και έφτασαν στο 22-22. Ωστόσο, οι παίκτριες της «Ένωσης» ήταν πιο ψύχραιμη και πήρε και το δεύτερο σετ με 25-23.

Ίδια κατάληξη είχε και το τρίτο σετ. Μπορεί το Μαρκόπουλο να είχε πολύ καλή παρουσία σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του και να πήρε δις διαφορά 5 πόντων, φτάνοντας ακόμη και στο 23-18, αλλά η ΑΕΚ είχε και πάλι την απάντηση και κάνοντας την ανατροπή, έφτασε στο 25-23 και στη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ (0-3): 8-25, 23-25, 23-25