Βόλεϊ

«Άλωσε» τη Σύρο και πήρε προβάδισμα για Ευρώπη η Κηφισιά

Μια εντυπωσιακή Κηφισιά νίκησε 3-0 σετ τον Φοίνικα στη Σύρο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την πέμπτη θέση της Volley League ανδρών κι απέκτησε προβάδισμα για την τελευταία θέση για την Ευρώπη.

Η Κηφισιά νίκησε άνετα 3-0 σετ τον Φοίνικα στη Σύρο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την πέμπτη θέση της Volley League ανδρών και πήρε προβάδισμα στη σειρά, της οποίας ο νικητής θα εξασφαλίσει το τελευταίο ευρωπαϊκό «εισιτήριο», μέσω του πρωταθλήματος.

Πλέον, η Κηφισιά χρειάζεται νίκη στο δεύτερο ματς που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή στο Ζηρίνειο, ώστε να πάρει την πέμπτη θέση, ειδάλλς οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν σε τρίτη αναμέτρηση στο "Δημήτριος Βικέλας".