Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα 1-2 (Τελικό)

Με τον αέρα του 2-0 του πρώτου αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται την Κέρκυρα και είναι με το ένα πόδι στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ, εκεί όπου περιμένει ο Ατρόμητος. Για το θαύμα στον Βόλο οι «Φαίακες», οι οποίοι έχουν πολλές απουσίες. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από τo www.sport-fm.gr.

90+3 Λήξη της αναμέτρησης

3 λεπτά καθυστερήσεων

90΄Κίτρινη κάρτα στον Καπετάνο

88’ Κίτρινη κάρτα στον Γραμμόζη

87΄Αλλαγή για την Κέρκυρα ο Δεινόπαπας στη θέση του Λαμπρόπουλου

85΄Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη

84΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου ο Νέμεθ μπήκε στην περιοχή με ωραία ενέργεια αλλά την τελευταία στιγμή απομάκρυναν οι αμυντικοί της Κέρκυρας

78' Αλλαγή για τον Ολ. Βόλου. Ο Καπετάνος παίρνει τη θέση του Μητρόπουλου.

77' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φλαβίνιο αφήνει τη θέση του στον Χαμπλ.

74' Γκολ για την Κέρκυρα. Ο Ηλίας Ιωάννου ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 1-2. Πλέον η ομάδα της Κέρκυρας θέλει ένα γκολ για να περάσει στην επόμενη φάση.

73' Πέναλτι για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης δέχτηκε χτύπημα από τον Τομάς.

66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ρόκας αφήνει τη θέση του στον Ντικάο.

61' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ρίκκα πήρε τη θέση του Μαζνόφ.

59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Κρίστιαν Νέμεθ παίρνει τη θέση του Ακόστα και κάνει το ντεμπούτο του με την «ερυθρόλευκη».

53' Άλλη μια καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Μόνχε για μια ακόμα φορά βρέθηκε σε θέση για γκολ αλλά ο Αποστολίδης απομάκρυνε.

47' Ο Μαρτίν μπήκε στην περιοχή σούταρε όμως ο Αποστολίδης με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45' Λήξη του ημιχρόνου.

39' Άλλη μια ωραία ενέργεια των γηπεδούχων και πάλι ο Μόνχε βρέθηκε σε θέση βολής αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.

35' Ωραία ενέργεια των παικτών του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε στον Μόνχε, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

28' Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μητρόπουλος έκανε ωραία σέντρα από δεξιά και ο Μαρτίν με κεφαλιά ψαράκι κάνει το 1-1.

21' Ωραίο φάουλ του Άλβαρεζ, η μπάλα περνάει από όλους αλλά ο Μόνχε δεν μπορεί να την στείλει στα δίχτυα.

17' Γκολ για την Κέρκυρα. Ο Παρασκευαϊδης πιάνει την κεφαλιά, ύστερα από κόρνερ του Φλαβίνιο και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ρόκα.

16' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά ο Ρόκα απομάκρυνε σε κόρνερ.

5' Πρώτο σουτ της αναμέτρησης από τον Φλαβίνιο, αλλά η μπάλα φεύγει μακριά από τα δοκάρια του Ρόκα.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

Ολ. Βόλου (Σάκης Τσιώλης): Ρόκα, Σέλεζι, Ζαραδούκας, Τομάς, Σανκαρέ, Αλβάρεζ, Ρόκας (66' Ντικάο), Μητρόπουλος (77' Καπετάνος), Ακόστα (59' Νέμεθ), Μόνχε, Μαρτίν.

Στον πάγκο οι: Γιακούποβιτς, Ντολεζάι, Αναστασίου, Σολάκης.

Κέρκυρα (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Αποστολίδης, Ιωάννου Δ., Μίχος, Φλαβίνιο (78' Χαμπλ), Γιάντσης, Λαμπρόπουλος (87΄Δεινόπαπας), Παρασκευαϊδης, Μονιάκης, Μαζνόφ (61' Ρίκκα), Γραμμόζης, Ιωάννου Ηλ.

Στον πάγκο οι:Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Σιαράβας, Μάμαλος.

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Κουρομπίλια (Καρδίτσας)
Γήπεδο: Πανθεσσαλικό Στάδιο