Την έπεσαν στον Τρύφωνα

Επίθεση από οπαδούς δέχτηκε ο Σπυρίδων Τρύφωνας, βοηθός του διαιτητή Καλόπουλου στο χθεσινό ντέρμπι των «αιωνίων», ο οποίος ακύρωσε το γκολ του Κώστα Κατσουράνη στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Ποιο τυχαίο περιστατικό γλίτωσε από τα χειρότερα τον Κερκυραίο ρέφερι, που επέστρεφε στη βάση του.

Επίθεση από οπαδούς δέχτηκε ο Σπυρίδων Τρύφωνας, βοηθός του διαιτητή Καλόπουλου στο χθεσινό ντέρμπι των «αιωνίων», ο οποίος ακύρωσε το γκολ του Κώστα Κατσουράνη στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστρέφοντας στην Κέρκυρα, όπου είναι η βάση του, τον περίμεναν 2-3 μηχανάκια με οπαδούς, οι οποίοι μόλις αντιλήφθηκαν την παρουσία του, του επιτέθηκαν. Έπεσαν μερικές ψιλές, αλλά για καλή του τύχη στο χώρο βρίσκονταν περίπου 10 οπαδοί της Κέρκυρας για να υποδεχτούν την αποστολή της ομάδας τους που επέστρεφε με τους βαθμούς της νίκης από την Τρίπολη (2-0 τον Αστέρα).

Οι οπαδοί των δύο ομάδων συνεπλάκησαν και ο βοηθός διαιτητής γλίτωσε τα χειρότερα διαφεύγοντας από τους… απασχολημένους οπαδούς.