Χάβος: «Δεν είχαμε συγκέντρωση στην πίεση»

Στο γεγονός πως οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχασαν τη συγκέντρωσή τους στα τελευταία λεπτά απέδωσε την ισοφάριση του Ατρομήτου στο 87’ ο Μάκης Χάβος. Ο τεχνικός του «Δικεφάλου» τόνισε πως μετά το δεύτερο γκολ χάθηκαν ευκαιρίες να «κλειδώσει» η νίκη και θεώρησε πως δεν έχει την ευθύνη ο Ετό για τη φάση της ισοφάρισης. Θεωρεί πως οι παίκτες του δεν οπισθοχώρησαν, απλά «ανέβασε» την απόδοσή του ο Ατρόμητος και πίεσε την εστία του Χαλκιά.

Αναλυτικά:

«Κάναμε προσπάθεια, αλλά προς το τέλος χάσαμε τη συγκέντρωσή μας. Στα τρία επόμενα παιχνίδια, θέλουμε μόνο νίκες, ώστε να πάμε στα πλέι οφ με την καλύτερη συγκομιδή βαθμών. Ο ΠΑΟΚ δεν οπισθοχώρησε, απλώς "ανέβηκε" ο αντίπαλος. Εμείς δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις για γκολ, αν έμπαινε όλα θα ήταν διαφορετικά.

Από τη δεξιά πλευρά της άμυνας έχουμε δουλέψει, το είχαμε πει το συγκεκριμένο θέμα. Δεν ήταν μόνο ζήτημα του Ετό, όταν μπαίνει ένα γκολ δεν φταίει ένας παίκτης, αλλά όλη η ομάδα. Κάναμε ευκαιρίες, απλώς κανείς δεν κάνει συμβόλαιο με το γκολ στο ποδόσφαιρο. Ήταν εύκολο να κάνουμε το 3-1, αλλά, δυστυχώς, δεν ήρθε. Είμαστε στεναχωρημένοι από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο, όμως τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια, η ομάδα σήμερα προσπάθησε για το καλύτερο».

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης