Oλλανδία

Χαλάλι η... ταλαιπωρία

Του... βγήκε η γλώσσα, μέχρι να καταφέρει να ανοίξει το σκορ και να κάμψει, τελικά, την αντίσταση της Γκρόνινγκεν, αλλά χαλάλι η... ταλαιπωρία του! Ο Άγιαξ νίκησε 2-0 το «καμάρι του Βορρά», πετυχαίνοντας μέσα σε τέσσερα λεπτά τα δυο γκολ του (69', 73') και σε συνδυασμό με την «γκέλα»... ολκής της πρωτοπόρου Τβέντε (1-1 εντός έδρας με τη Ρόντα), μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά του από την κορυφή του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Του... βγήκε η γλώσσα, μέχρι να καταφέρει να ανοίξει το σκορ και να κάμψει, τελικά, την αντίσταση της Γκρόνινγκεν, αλλά χαλάλι η... ταλαιπωρία του!

Ο Άγιαξ νίκησε 2-0 το «καμάρι του Βορρά», πετυχαίνοντας μέσα σε τέσσερα λεπτά τα δυο γκολ του (69', 73') και σε συνδυασμό με την «γκέλα»... ολκής της πρωτοπόρου Τβέντε (1-1 εντός έδρας με τη Ρόντα), μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά του από την κορυφή του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, να πετύχει... τρίποντο κόντρα στη Χέρενφεν και «πιάσει» την Τβέντε στην πρώτη θέση.