Super League 2

Του βγήκε η ψυχή αλλά τα κατάφερε!

Κάτι παραπάνω από αγχωτική ήταν η νίκη του ΟΦΗ επί του Εθνικού. Οι Κρητικοί χρειάστηκαν ένα πέναλτι του Βερόν, πέντε λεπτά πριν το τέλος, για να λυγίσουν τον ψυχωμένο και με πάρα πολλά προβλήματα Εθνικό, ο οποίος έπαιζε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φαρινόλα. Πλέον, η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον Πανθρακικό (1-1), μείωσε στους τέσσερις πόντους τη διαφορά της από του Αγρινιώτες.

Πολύτιμο έδαφος έχασαν τα Τρίκαλα, τα οποία αν και προηγήθηκαν 1-0 της Βέροιας πολύ νωρίς με γκολ του Μανουσάκη δέχτηκαν δύο τέρματα στις καθυστερήσεις από τους Καλογέρη και Σαϊτιώτη και τελικά ηττήθηκαν 2-1.

Ακόμα μια καλή εμφάνιση με εμφατικό σκορ έκανε Δόξα Δράμας, η οποία διέλυσε 4-0 τον Αγροτικό Αστέρα, με τον Μάρκο Μαρκόφσκι να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Ο Σέρβος επιθετικός πέτυχε το πρώτο και είχε συμμετοχή στα υπόλοιπα.