Σκωτία

Ήττα-σοκ για Σέλτικ

Οδυνηρή ήττα στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση του τίτλου γνώρισε η Σέλτικ στην έδρα της Ινβερνές με 3-2 για την 31η αγωνιστική της Premiership της Σκωτίας. Με το αποτέλεσμα αυτό η Ρέιντζερς παρέμεινε στην κορυφή με 85 βαθμούς, έναν βαθμό περισσότερο από τους «καθολικούς» κι ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές.

Το αυτογκόλ του Μάλγκρου έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 7’, ο Κόμονς ισοφάρισε στο 9’, αλλά με τέρματα των Μούνρο (53’) και Σάδερλαντ (62’) η Ινβερνές έφτασε στο 3-1. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κόμονς με πέναλτι που κέρδισε ο Μαλόνεϊ μείωσε σε 3-2, αλλά ήταν αργά… Ο Γιώργος Σαμαράς ήταν στον πάγκο της Σέλτικ, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου.