Ιταλία

Ισοπαλία και στις… κόκκινες

Ύστερα από ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα, Φιορεντίνα και Μπολόνια ήρθαν ισόπαλες, 1-1, στο «Αρτέμιο Φράνκι», για την 37η αγωνιστική της Serie A. Στο 20ο λεπτό, ο Τσέρκι έδωσε το προβάδισμα στους «βιόλα», ενώ ο Ραμίρεζ έφερε το ματς στα ίσα, στο 50’. Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι θα μείνουν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Κρόλντρουπ, ενώ οι ισορροπίες θα αποκατασταθούν με τη δεύτερη κίτρινη κάρτα που εισέπραξε ο σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Ύστερα από ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα, Φιορεντίνα και Μπολόνια ήρθαν ισόπαλες, 1-1, στο «Αρτέμιο Φράνκι», για την 37η αγωνιστική της Serie A.