Αγγλία

Όλο υποσχέσεις είσαι

Η Τσέλσι ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Νιούκαστλ, απέσπασε κάκιστες κριτικές στην τελευταία, για φέτος, παράστασή της στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και οι υποσχέσεις της για γκολ και θέαμα πήγαν… περίπατο.

Το ζητούμενο για την Τσέλσι, μετά και τη μαθηματική απώλεια του τίτλου, ήταν να κλείσει τη χρονιά μπροστά στο κοινό της με γκολ και θέαμα.

Τουλάχιστον, αυτά υπόσχονταν, καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας, ο Κάρλο Αντσελότι και αρκετοί ποδοσφαιριστές του.

Αμ, δε!

Οι «μπλε» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τη Νιούκαστλ, απέσπασαν κάκιστες κριτικές στην τελευταία, για φέτος, παράστασή τους στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και οι υποσχέσεις τους πήγαν… περίπατο.

Οι Λονδρέζοι, φανερά… ξενερωμένοι από το γεγονός ότι παρέδωσαν τα σκήπτρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ήταν κακοί, κυρίως επιθετικά.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι και τα δύο γκολ της Τσέλσι πέτυχαν δύο αμυντικοί…

Πάντως, οι «μπλε» ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα, αφού προηγήθηκαν μόλις στο 2' με τον Ιβάνοβιτς, η Νιούκαστλ, όμως, απάντησε άμεσα, στο 6' με τον Γκουτιέρες. Ο Άλεξ, στο 83', με κεφαλιά, έπειτα από τραγική έξοδο του Κρουλ, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Στιβ Τέιλορ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.