Αλώνια ή σαλόνια…

Τους κόπους μιας χρονιάς παίζει στο σημερινό (20:30, Novasports2/NovaΣΠΟΡ FM 94.6) αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ Ο Ολυμπιακός Βόλου. Με νίκη «κόβει» ουσιαστικά την πρωτιά από την «Ένωση», κάτι που θα δώσει εισιτήριο για το Europa League και στον τέταρτο της βαθμολογίας, ενώ παράλληλα αυξάνει τις ελπίδες του για την κατάληψη μια υψηλότερης θέσης στα πλέι οφ.

Ο Μάκης Κατσαβάκης δεν προτίθεται να αλλάξει το αγωνιστικό του πλάνο, αν και τις τελευταίες ημέρες έκανε εντατικά στους παίκτες του για τις στημένες φάσεις, από τις οποίες απειλεί συχνά ο «Δικέφαλος». Ο Έλληνας τεχνικός έχει ζητήσει γρήγορο παιχνίδι και πρέσινγκ από το πρώτο λεπτό, με στόχο ένα γκολ στα πρώτα λεπτά, το οποίο θα φέρει το ματς στα μέτρα των γηπεδούχων και θα τους επιτρέψει να παίξουν το παιχνίδι των αντεπιθέσεων.

Το πιθανότερο σχήμα αναμένεται να αποτελείται από τους Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Τομάς, Σανκαρέ, Ζαραδούκας, Ακόστα, Άλβαρεζ, Μόνχε, Νέμεθ, Μπρέσκα και Μαρτίν.