Γενικά

Περίπατος για Ιρλανδία

Σε μονόλογο μετέτρεψε το ματς κόντρα στη Βόρειο Ιρλανδία η Ιρλανδία επικρατώντας με σκορ 5-0 για το Κύπελλο Εθνών. Στη διοργάνωση στην οποία συμμετέχουν επίσης και η Σκωτία με την Ουαλία, η Ιρλανδία έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην αντίπαλό της.

Ο Γουόρντ άνοιξε το σκορ στο 24 με τον Κιν να διπλασιάζει στο 37΄ τα τέρματα της ομάδας του και τον Κάθκαρτ στο 45΄να πετυχαίνει αυτογκόλ για να κλείσει το ημίχρονο με 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν τα πράγματα ήταν δύσκολα από το ξεκίνημά του έγιναν ακόμη πιο δύσκολα με την αποβολή του Τόμσον στο 53 για τους βορειοΙρλανδούς. Συνέπεια ήταν να παραδώσουν τα όπλα και να δεχτούν άλλα δύο τέρματα. Αρχικά από τον Κιν και πάλι στο 54 και στη συνέχεια ο Κοχ στο 80 διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Πηγή: england365.gr