ΠΑΟΚ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας 2-3 (Τελικό)

Ακόμα μια φιλική ήττα για τον ΠΑΟΚ με το ίδιο σκορ που έχασε από την Γκρονίνγκεν. Ο "Δικέφαλος το Βορρά" ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-2, όντας για ακόμα μια φορά διπρόσωπος όσον αφορά το παιχνίδι του. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

90' - Λήξη του ματς.

81' - Ξανά νεύρα για τις δύο ομάδες, με τους ψυχραιμότερους να επεμβαίνουν.

70' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Τσουκαλάς στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, την κλέβει ύστερα από λάθος του Καρατζόφ, τον πλασάρει ψηλοκρεμαστά και μειώνει σε 3-2.

68' - Παπάζογλου και Τσουκαλάς στη θέση των Φωτάκη και Σαλπιγγιδη.

65' - Ο Χαλκιάς σώζει την εστία του στο τετ α τετ με τον Ντέλεφ.

56' - Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός αγωνιστικού χώρου οι Λίνο, Μαλεζάς, Αθανασιάδης. Τις θέσεις τους πήραν οι Τσιρίλο, Σνάουτσνερ, Γκαρσία.

51' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ! Ο Νέλσον πάσαρε στον Ζίκου και αυτός «κρέμασε» τον Χαλκιά.

49' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ! Μετά το ακυρωθές γκολ του Ντέλεφ στο πρώτο μέρος, ο Βούλγαρος ποδοσφαιριστής δεν ξαναέπαθε τα ίδια, σημάδεψε σωστά με το κεφάλι και νίκησε τον Χαλκιά κάνοντας το 1-2.

46' - Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' - Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

41' - Κίτρινη κάρτα στον Γκάλτσεφ για σκληρό μαρκάρισμα στον Λίνο.

38' - Κεραυνός από τον Γκάλτσεφ, ο Χαλκιάς πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.

36' - Νεύρα στο ματς ύστερα από ένα μαρκάρισμα του Φωτάκη στον Βούλγαρο επιθετικό.

32' - Γκολ για τους Βούλγαρους που ακυρώνει ο διαιτητής καθώς ο επόπτης υπέδειξε σε θέση οφ-σάιντ τον Ντέλεφ.

27' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ! Ωραία ενέργεια του Νέλσον που περνά τον Λίνο, σεντράρει και ο Τριφόνοφ σουτάρει δυνατά ισοφαρίζοντας το ματς

25' - Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ρομπέρ, λίγο άουτ.

22' - Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

11' - Σουτ του Τριφόνοφ, ο Χαλκιάς με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ.

9' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ωραία συνεργασία Σαλπιγγίδη και Έτο από δεξιά, με τον δεύτερο να πατάει περιοχή, να σεντράρει ωραία στην μικρή περιοχή και ο Βιεϊρίνια πλάσαρε εύκολα και έκανε το 1-0.

5' - Έντονη βροχή στο Ζούπφεν.

3' - Μικρή διακοπή στον αγώνα. Ο Έτο μάρκαρε άτσαλα τον Ντέλεφ, ο οποίος τραυματίστηκε.

1' - Έναρξη της αναμέτρησης. Σέντρα για την ΤΣΣΚΑ Σόφιας.

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Έτο, Λίνο, Σαβίνι, Μαλεζάς, Αρίας, Φωτάκης, Ρομπέρ, Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

ΤΣΣΚΑ Σόφιας: Καρατζόφ, Στογιάνοφ, Τριφόνοφ, Πανταλόφσκι, Ποπόφ, Γιάντσεφ, Γκάλτσεφ, Ντέλεφ, Νέλσον, Μαρτίνιος, Πλατινί.

* Μετά την ακύρωση του φιλικού με την Τράμπζονσπορ, ορίστηκε νέο φιλικό για την ερχόμενη Κυριακή με τη βελγική Ούπεν.

* Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας τερμάτισε τρίτη στο πρωτάθλημα της Βουλγαρίας.

* Ο ΠΑΟΚ έχει ξανα-αντιμετωπίσει την βουλγάρικη ομάδα και πέρυσι σε φιλικό. Οι Βούλγαροι είχαν επικρατήσει με 3-1.