Super League 2

Λεβαδειακός-Διαγόρας Ρόδου 4-0 (Τελικό)

Αυτήν την ώρα είναι σε εξέλιξη η αναμέτρηση στο γήπεδο της Φυλής με τον Λεβαδειακό να προηγείται του Διαγόρα με 3-0 από το 3’ μόλις λεπτό με σκόρερ τον Ζουρούδη. Τα τέρματα για την ομάδα της Λειβαδιάς διπλασίασε ο Ταραλίδης στο 23', ενώ ο Μουλόπουλος έγραψε το 3-0 στο 50'. Οι Βοιωτοί δεν σταματούν αφού σημείωσαν και τέταρο γκολ με το Βασιλείου στο 70' γράφοντας το τελικό 4-0.

Ο Λεβαδειακός ακόμα και αν κερδίσει δεν έχει ελπίδες ανόδου αφού στο άλλο παιχνίδι η Δόξα Δράμας δεν είχε τον απαιτούμενο αριθμό ποδοσφαιριστών και έτσι ο ΟΦΗ πήρε το ματς άνευ αγώνα.

Ωστόσο η ομάδα της Λειβαδιάς θέλει να τερματίσει στη δεύτερη θέση για να μπορέσει να επωφεληθεί από τον ενδεχόμενο υποβιβασμό Ολυμπιακού Βόλου και Καβάλας σε περίπτωση που δεν αντικατασταθούν από Λάρισα και Πανσεραϊκό.

Από την άλλη μεριά οι Ροδίτες, οι οποίοι πήραν την προηγούμενη αγωνιστική τον πρώτο τους βαθμό, στο μόνο που στοχεύουν είναι να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις. Ο προπονητής του Διαγόρα αναμένεται να δώσει χρόνο συμμετοχής σε «πιτσιρικάδες».

Η βαθμολογία:

ΟΦΗ 12
Λεβαδειακός 9
Δόξα Δράμας 6
Διαγόρας 1

90' Λήξη της αναμέτρησης.

70' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Διαγόρα με τον Kωνσταντινίδη στη θέση του Κενεκούδη

70' Γκοοοοολ για το Λεβαδειακό. Ο Bασιλείου εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή μπαλία από δεξιά και με κοντινό σούτ σκόραρε το τέταρτο γκολ για τους Βοιωτούς

65’ Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Στη θέση του Μουλόπουλου ο Λουτσιάνο

52’ Κίτρινη κάρτα στον Πουλόπουλο του Διαγόρα

50’ Γκοοολ για το Λεβαδειακό. Ο Μουλόπουλος από το ύψος του πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Διαγόρα γράφοντας το 3-0

46'Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45+3 Λήξη του πρώτου μέρους

45' Οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο θα είναι 3 λεπτά

41’ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
Ο Βασιλείου βγήκε σε πλεονεκτική θέση ύστερα από πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Ταραλίδη, έστειλε όμως τη μπάλα άουτ.

39’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Διαγόρα.
Ο Τυρέλης στο ματς αντί του τερματοφύλακα Χειμωνέττου.

30’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πασχαλάκης πήρε τη θέση του τερματοφύλακα Στρατηλάτη

28’ Κίτρινη κάρτα στον Κενεκούδη

23' Γοοολ για τον Λεβαδειακό. Οι Βοιωτοί κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή. Ο Ταραλίδης ανέλαβε την εκτέλση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χειμωνέττου.

17’ Απανωτές μεγάλες ευκαιρίες για το Λεβαδειακό. Στο 14’ σουτ του Ζουρούδη απέκρουσε ο Χειμωνέττος, με τον Έλληνα τερματοφύλακα να αποκρούει και το σουτ του Ταραλίδη στο 17’

8’ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μπουντόπουλου, απέκρουσε ο Χειμωνέττος.

3'Γκοοολ για το Λεβαδειακό. Πολύ νωρίς στην ανμέτρηση ο Ζουρούδης σούταρε έξω από την περιοχή με τον Χειμωνέττο να μην μπορεί να αποκρούσει τη μπάλα. Αυτή κατέληξε στη δεξιά του γωνία.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Λεβαδειακός (Παπακώστας): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Σωτήρχος, Νικολακάκης, Αλεξίου, Λισγάρας, Ταραλίδης, Τάσιτς, Βασιλείου, Μπουντόπουλος, Ζουρούδης

Διαγόρας (Τσιβρίνης): Χειμωνέττος, Πεταυράκης, Μπαούρης, Κενενούνης, Φράγκος, Χατζηκοσμάς, Χατζηπέτρος, Μαριεττάκης, Μαλλιάκας, Καρπαθάκης, Πουλόπουλος

Διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς)

Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας) και Γουργιώτης (Φθιώτιδας)