Του λείπουν οι… τελευταίες πινελιές!

Καλός από την μέση και μπροστά αλλά με αρκετά παιδαριώδη λάθη στην άμυνα, ο Ατρόμητος γνώρισε την ήττα από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στην Βουλγαρία με σκορ 2-1. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Σφακιανάκη, σκόραρε με τον Αναστασάκο, αλλά στην άμυνα είχε προβλήματα.

Πιο συγκεκριμένα οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν στο 12’ όταν ο Πίτου Γκαρσία έκανε ωραία κάθετη πάσα στον Μακρή, εκείνος άνοιξε στον Μπρίτο, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Αναστασάκο, που με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Μετά από λίγα λεπτά στο 21’ ο Μοράες, ο πιο κινητικός παίκτης των Βούλγαρων, εκμεταλλευόμενος λάθος του Τομάς, ενώ ένα νέο λάθος του Άγγλου αμυντικού έδωσε την ευκαιρία στον ίδιο παίκτη να κάνει το 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον Ατρόμητο και πάλι να έχει τα ηνία της αναμέτρησης, όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ. Κορυφαία στιγμή στο 67’ όταν το ψιλοκρεμαστό σουτ του Σφακιανάκη σταμάτησε στο δοκάρι. Ο Γιώργος Δώνης από το συγκεκριμένο παιχνίδι κρατάει την καλή επιθετική λειτουργία, η οποία θα γίνει καλύτερη με την προσθήκη του Μήτρογλου, ενώ θα σταθεί στην μέτρια αμυντική λειτουργία και τα μεμονωμένα λάθη.

Η σύνθεση του Ατρόμητου: Ράντμαν (72’ Ραχιώτης), Σκόνδρας (56’ Νάστος), Γιαννούλης (75’ Αργυρός), Τόμας (46’ Ζουέλα), Φυτανίδης (75’ Καντούσης), Μακρής (56’ Μπάλλας), Τάτος (46’ Σφακιανάκης), Πίτου Γκαρσία (56’ Αθανασίου), Μπρίτο (75’ Καραμάνος), Επστάιν (56’ Καραγκούνης), Αναστασάκος (56’ Μπέλιτς)

Επιμέλεια: Χρήστος Οικονόμου