Ολυμπιακός-Γουεστ Μπρομ 2-2 (Τελικό)

Τα αποκαλυπτήριά του κάνει ο Ολυμπιακός, ο οποίος υποδέχεται την Γουέστ Μπρομ στο πρώτο του φιλικό επί ελληνικού εδάφους. Οι φίλοι των «ερυθρόλευκων» δεν θα μπορέσουν να δουν τους Γέστε, Φέισα, Χαβίτο, Ρόμενταλ, Σουμπίνιο, Γκαλίτσιο και Ποτουρίδη. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης

85’ Καλή ευκαιρία για την Γουέστ Μπρομ. Ο Τόμας απέφυγε τον Τοροσίδη, έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο Κοστάνσο έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.

77’ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντελιτς στη θέση του Τζεμπούρ και ο Κατάι στη θέση του Φουστέρ.

73' Φάουλ από τον Φετφατζίδη αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

70' Αλλαγή για την Μπρομ. Ο Μάτοκ στη θέση του Σόρει.

69' Κίτρινη κάρτα στον Τζόουνς των Άγγλων.

65' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Οι Μανιάτης, Ριέρα, Μιραλάς και Παπαδόπουλος αφήνουν τις θέσεις τους στους Τοροσίδη, Γκρμπιτς, Φετφατζίδη και Μαρκάανο.

61' Αλλαγή για την Γουέστ Μπρομ. Ο Κοξ αφήνει τη θέση του στον Γουντ, τον 19χρονο Νεοζηλανδο φορ για τον οποίο οι Άγγλοι λένε ότι είναι το νέο μεγάλο ταλέντο της Γουέστ Μπρομ.

61' Ωραία αντεπίθεση των Άγγλων. Ο Τόμας άνοιξε στον Ντόρενς αλλά το πλασέ του έφυγε αουτ.

54' Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα του Ολυμπιακού.

47' Γκολ για την Γουέστ Μπρομ. Ο Τόμας με ωραία ενέργεια και σουτ κάνει το 2-2. Θα μπορούσε αλλά δεν αντέδρασε καν, μένοντας όρθιος, ο Κοστάνσο.

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να είναι καλύτερος και δίκαια να είναι μπροστά στο σκορ.

40' Για να καταλάβει κανείς την ανωτερότητα του Ολυμπιακού αρκεί να σας πούμε πως σε 40' οι τελικές προσπάθειες 17-2!

38' Ωραίο σουτ του Χολέμπας αλλα η μπάλα φεύγει ψηλά.

32' Ωραία ενέργεια του Ριέρα, γυρίζει στον Μιραλάς αλλα το σουτ του τελευταίου φεύγει σουτ.

20' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα σεντραρε ο Τζεμπούρ έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα με την βοήθεια του Σόρει καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

18' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ εκτελεί και δεν έχει κανένα πρόβλημα να βάλει και πάλι τον Ολυμπιακό στη θέση του οδηγού.

17' Ο Ολυμπιακός κερδίζει πέναλτι με τον Φουστέρ.

14' Ο Ιμπαγάσα γυρίζει ωραία στον Ριέρα αλλά η μπάλα κοντραρει και καταλήγει κόρνερ.

10' Ωραίο γύρισμα του Μιραλάς στον Τζεμπούρ αλλά το πλασέ του τελευταίου φεύγει σουτ.

6' Ωραία επέμβαση του Κοστάνσο σε σουτ του Ντόρενς.

4' Γκολ για τους Άγγλους. Ο Ντορανς εκτελεί φάουλ η μπάλα περνάει από το τοίχος και καταλήγει στα δίχτυα του Κοστάνσο.

2' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Πριν συμπληρωθούν δυο λεπτά στην αναμέτρηση ο Φουστερ με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανοίγει το σκορ. 1-0

1' Έναρξη της αναμέτρησης με τους Άγγλους στη σέντρα.

- Ένταση στο γήπεδο. Μεριδα οπαδών πήγε να μπει τσάμπα, όμως με την παρέμβαση της αστυνομίας τα πνεύματα ηρέμησαν.

- Περίπου οκτώ χιλιάδες φίλοι του Ολυμπιακού βρίσκονται στο γήπεδο ένα τέταρτο πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Κοστάντσο, Μανιάτης, Μοδέστο, Μέλμπεργκ, Ιμπαγάσα, Τζεμπούρ, Ριέρα, Μιραλάς, Φουστέρ, Χολέμπας, Παπαδόπουλος

Στον πάγκο οι: Δασκαλάκης, Πάντελιτς, Γκρμπιτς, Παάζογλου, Φετφατζίδης, Κάταϊ, Μαρκάνο, Ουρτάδο, Τοροσίδης

Γουέστ Μπρομ (Ρόι Χότζον): Ντάνιελς, Τζόουντς, Σόρεϊ, Μακ Άλει, Ντόσον, Χάρα, Ντόρανς, Κόξ, Τόμας, Φόρτσουν, Σάρνερ

Στον πάγκο οι: Κιελι, Θορν, Μίλερ, Μάτοκ, Ιμπάνιεθ, Γουντ, Ρουφ

Διαιτητής: Κουτσιάυτης
Βοηθοί: Γιαννουγλίδης, Τζωρτζάκος
Γήπεδο: «Γ. Καραϊσκάκης»