Γενικά

Νίκη στο τέλος

Στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Μολδαβία η Κύπρος. Οι παίκτες του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της Μεγαλονήσου επικράτησαν με 3-2 του αντίστοιχου των Βαλκανίων, στο ντεμπούτο του Νίκου Νιόπλια στον πάγκο, σε φιλικό ματς που έγινε στο ΓΣΠ και έδειξαν πως χρειάζονται βελτίωση, ενόψει της επανέναρξης των προκριματικών του EURO 2012, κάτι που ισχύει και για τους ηττημένους.

Ο Ντομπρασίνοβιτς ήταν ο παίκτης που χάρισε τη νίκη στην Κύπρο στο 89’. Ο Αβραάμ άνοιξε το σκορ στο 13’ για τους γηπεδούχους, για να ισοφαρίσει ο Ράκου στο 23’. Ο Οβσεανίκοφ έκανε το 1-2 στο 45’, για να ισοφαρίσει ξανά ο Αβραάμ στο 51’.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους: Κίσσα, Πουρσαϊτίδη, Μ. Ηλία (46' Δημητρίου), Μερκή, Ντομπρασίνοβιτς, Χρ. Μιχαήλ (46' Μ. Νικολάου), Σατσιά (46' Αλεξάνδρου), Αβραάμ, Χαραλαμπίδη (66' Παύλου), Εφραίμ (61' Δ. Χριστοφή), Οκκά (75' Σταύρου)

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης