Γενικά

Ισοπαλία στο... και πέντε! (video)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας, 1-1, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων απέναντι στη Ρούμπιν Καζάν στο μεγάλο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής στο ρωσικό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι έδειχναν να κρατούν σφιχτά τη νίκη με το γκολ του Νάτκο με πέναλτι από το 33’, αλλά η αποβολή του Καλέσιν με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 66’ επέτρεψε στους πρωτοπόρους να πιέσουν και να φτάσουν στο 1-1 στο 95’ με τον Τζαγκόεφ.

Με το βαθμό αυτό η ΤΣΣΚΑ παραμένει πρώτη με 42 βαθμούς, τρεις περισσότερους από την πρωταθλήτρια Ζενίτ που έχει ένα ματς λιγότερο. H Ρούμπιν έμεινε αρκετά πίσω, στην τέταρτη θέση με 34 βαθμούς, ενώ 38 έχει η τρίτη Ντιναμό Μόσχας, που συνέτριψε με 6-2 την Τερέκ Γκρόζνι.