Γερμανία

Κορυφή έστω και για λίγο!

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Bundesliga πάτησε –έστω και για λίγ0- η Γκλάντμπαχ. Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Βόλφσμπουργκ και έφτασε σε μια εύκολη νίκη 4-1.

Στο 12ο ο Χασέμπε άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ρόις.

Η συνέχεια ήταν ένας μονόλογος για την Γκλάντμπαχ. Ο Ντάεμς με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 32’. Με τη λήξη του πρώτου 45λεπτού ο (πέρυσι παίκτης του Άρη) Μπομπαντίγια έκανε το 3-1. Τέλος ο Ρόις στο 67ο λεπτό σκόραρε για δεύτερη φορά και συνολικά για τέταρτη για την Γκλάντμπαχ.