Αγγλία

Στόουκ και… Τουίτι! (video)

Τη δικαίωση που ποτέ δεν γνωρίζει ο… Σιλβέστερ στο θρυλικό καρτούν με τον Τουίτι πέτυχε η Στόουκ! Η ομάδα του Πιούλις κυνήγησε σαν… γάτα τα «καναρίνια» της Νόριτς αφότου εκείνα προηγήθηκαν με τον Ντε Λαέ (37’) και χάνοντας πρώτα πέναλτι και αρκετές ευκαιρίες, κατάφερε τελικά στο 94’ να τους «φάει» (1-1) τον πόντο της ισοπαλίας!

Τη δικαίωση που ποτέ δεν γνωρίζει ο… Σιλβέστερ στο θρυλικό καρτούν με τον Τουίτι πέτυχε η Στόουκ!

Έχοντας αντέξει στις… κακουχίες (και με τον τερματοφύλακά της, Ρούντι να αποκρούει το ανύπαρκτο πέναλτι του Γούολτερς, με το οποίο εκείνος είχε κερδίσει στο 64’ και την αποβολή του Μπάρνετ), η Νόριτς βρισκόταν μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στην… κορυφή της βαθμολογίας!

Το κεφάλι του Τζόουνς, ωστόσο (σε μια από τις τελευταίες σέντρες της Στόουκ στην περιοχή) δικαίωσε την πίεση των φιλοξενούμενων και απέφερε τη δεύτερη σερί ισοπαλία τους (όπως και για τη Νόριτς) στην Premier League.