Βέλγιο

Με τριάρα επέστρεψε στις νίκες!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεπέρασε την ήττα από τη Γάνδη (3-1) την προηγούμενη αγωνιστική η Σταντάρ Λιέγης, η οποία νίκησε 3-1 την Κόρτραϊκ στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος.

Στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Κανού. Στο 55΄ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Βεσελίνοβιτς και προς στιγμήν γέμισαν με άγχος τον κόσμο της Σταντάρ. Στο 69΄ο Νονγκ επανέφερε τα πράγματα στη θέση τους δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα της Λιέγης και στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Λεγιέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.