Προβλημάτισε ο Άρης

Την ήττα με σκορ 2-1 από την νεοφώτιστη στην Football League, Αναγέννηση Επανομής, γνώρισε ο Άρης. Ο Σάκης Τσιώλης έδωσε ευκαιρίες σε νεαρά παιδιά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο που αγωνίστηκαν πολλοί από τους βασικούς η εικόνα δεν ήταν καλή και ήρθε η ήττα.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με προβολή του Τσέζαρεκ στο 64’, αλλά η απόδοσή τους έπεσε στη συνέχεια. Ο Γεωργιάδης ισοφάρισε στο 69’, ενώ ο Δεινόπαππας έκανε την ολική ανατροπή στο 83’.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φυρινίδης (39΄ Ταταρίδης, 61΄Παπαδόπουλος), Παπαστεργίου (46΄Μαυροματίδης), Πεχλιβανίδης (46΄Πολίτης, 70΄ Χουνουζίδης), Καρλάο, Παπαζούδης (46΄Κουρδάκης), Καραμανλής (61΄Ασλανίδης), Κουλίδης (46΄Γεωργιάδης), Ναλμπάντης (56΄Τζούνιορ), Τιάγκο (62΄Δεινόπαπας), Γκέσιος (46΄ Μπούτρικς, 79’Μπαλασάς), Τάσιο (63΄ Τράκις).

Άρης (Σάκης Τσιώλης): Καράδαης, Αγτζίδης (45’ Μίσελ), Κοτσώνης (45’Λαζαρίδης), Κουλουχέρης (45’ Παπαζαχαρίας) , Παπαστεριανός (45’Φατί), Γκαρσία (42’ Τριανταφυλλάκος, Γιάκομπ), Καζναφέρης (45’Νέτο), Τσουκάνης (45’Τόχα), Αγγελούδης (45’ Καπετάνος), Κανούλας (45’ Σολτάνι), Τοπούζης (45’ Τσέζαρεκ).