Γαλλία

Εβι-αν δεν ήταν ο Μποντμέρ…

Το κάζο θα ήταν μεγάλο για την «πολυεκατομμυριούχο» Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Εβιάν. Οι νεοφώτιστοι προηγήθηκαν με 2-0 στην αναμέτρηση (14’, 20’), ωστόσο οι πρωτευουσιάνοι -αρχικά- μείωσαν με τον Παστόρε (43’), με τον Μποντμέρ στο 81’ να κάνει το 2-2. Στο άλλο ματς για την έκτη αγωνιστική, Ρεν και Νανσί ήρθαν ισόπαλες (1-1), στο «Ρουτ ντε Λοριάν».

Το κάζο θα ήταν μεγάλο για την «πολυεκατομμυριούχο» Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Εβιάν.

Οι νεοφώτιστοι προηγήθηκαν με 2-0 στην αναμέτρηση (14’, 20’), ωστόσο οι πρωτευουσιάνοι -αρχικά- μείωσαν με τον Παστόρε (43’), με τον Μποντμέρ στο 81’ να κάνει το 2-2.

Στο άλλο ματς για την έκτη αγωνιστική, Ρεν και Νανσί ήρθαν ισόπαλες (1-1), στο «Ρουτ ντε Λοριάν».

Δυνατό ήταν το ξεκίνημα της Εβιάν στην αναμέτρηση, καθώς ο Λερουά στο 14’ άνοιξε το σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σαγμπό διπλασίασε τα τέρματά της.

Στο 43’, ο Παστόρε μείωσε σε 2-1, με τον Μποντμέρ να χαρίζει τον βαθμό στους πρωτευουσιάνους στο 81ο λεπτό.