Euro 2016

Πρωτιά έστω και έτσι!

Την πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στα γήπεδα της Ουκρανίας και της Πολωνίας πήρε η Γαλλία πάρα το 1-1 στην έδρα της με τη Βοσνία. Οι φιλοξενούμενοι αποδείχτηκαν σκληρό καρύδι και προηγήθηκαν με τον Τζέκο στο 40ο λεπτό, όμως δεν μπόρεσαν να φύγουν με το τρίποντο από το «Σταντ Ντε Φράνς» (μιας και ο Νασρί ισοφάρισε με πέναλτι στο 78΄) και θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στην τελική φάση μέσα από τη διαδικασία των μπαράζ.

Την πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στα γήπεδα της Ουκρανίας και της Πολωνίας πήρε η Γαλλία πάρα το 1-1 στην έδρα της με τη Βοσνία.

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου Αλβανία και Ρουμανία έμειναν στο 1-1, κλείνοντας τις υποχρεώσεις τους στη διαδικασία των ομίλων με θετικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 24΄με τον Σαλίχι και απάντησαν στο 77΄οι Ρουμάνοι με τον Λούκιν.