Πορτογαλία

Πεντά-Πορτο

Ποιος είδε την Πόρτο και δεν τη φοβήθηκε. Δυστυχώς η… Νασιονάλ. Οι «Δράκοι» φιλοδώρησαν με πέντε γκολ την ομάδα της Μαδέιρα (5-0), μετριάζοντας την έντονη κριτική που τους ασκήθηκε μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για το Champions League. Στα άλλα ματς της όγδοης αγωνιστικής, η Ρίο Άβε σημείωσε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με σκορ 2-0 της Λεϊρία, ενώ η Μαρίτιμο νίκησε εντός έδρας τη Σετούμπαλ, χάρη σε τέρμα που σημείωσε μόλις στο δεύτερο λεπτό, ο Ντιαβαρά.

Ποιος είδε την Πόρτο και δεν τη φοβήθηκε.

Δυστυχώς η… Νασιονάλ.

Οι «Δράκοι» φιλοδώρησαν με πέντε γκολ την ομάδα της Μαδέιρα (5-0), μετριάζοντας την έντονη κριτική που τους ασκήθηκε μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για το Champions League.

Στα άλλα ματς της όγδοης αγωνιστικής, η Ρίο Άβε σημείωσε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με σκορ 2-0 της Λεϊρία, ενώ η Μαρίτιμο νίκησε εντός έδρας τη Σετούμπαλ, χάρη σε τέρμα που σημείωσε μόλις στο δεύτερο λεπτό, ο Ντιαβαρά.