Γαλλία

Έχει δρόμο ακόμη…

Να «ψαλιδίσει» τη μεγάλη απόσταση που έχει από την κορυφή θέλει η Μαρσέιγ, η οποία επικράτησε 3-1 στην έδρα της Νανσί, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 19η αγωνιστική του Championnat. Οι Μασσαλοί άνοιξαν το σκορ με τον Βαλμπουενά στο 19ο λεπτό, με τον Λεμέτρ να φέρνει το ματς στα ίσα, στο 37. Ωστόσο η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Εμπιά έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, τέσσερα λεπτά αργότερα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λούτσο Γκονζάλες στις καθυστερήσεις.

Να «ψαλιδίσει» τη μεγάλη απόσταση που έχει από την κορυφή θέλει η Μαρσέιγ, η οποία επικράτησε 3-1 στην έδρα της Νανσί, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 19η αγωνιστική του Championnat.

Οι Μασσαλοί άνοιξαν το σκορ με τον Βαλμπουενά στο 19ο λεπτό, με τον Λεμέτρ να φέρνει το ματς στα ίσα, στο 37.

Ωστόσο η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Εμπιά έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, τέσσερα λεπτά αργότερα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λούτσο Γκονζάλες στις καθυστερήσεις.