sport-fm.gr ΘΕΜΑ

Τι ομάδα είναι ο Χίτσκοκ;

Τα τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος για τον Παναθηναϊκό έχουν κάτι από θρίλερ. Σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που σε τρία από τα έξι ματς που έχει δώσει έχουν κριθεί από το 85ο λεπτό και μετά. «Ψυχοβγάλτες» οι «πράσινοι» αλλά τελικά μένουν αλώβητοι όπως παρατήρησε το www.sport-fm.gr με τον σκηνοθέτη να αποδεικνύεται πως υποστηρίζει «ανοιχτά» τον Παναθηναϊκό.

Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή…

15η αγωνιστική στο Αγρίνιο, ο Παναιτωλικός ήταν καλός, κατάφερε να προηγηθεί με τον Καμαρά και πίεζε τον Παναθηναϊκό. Το «τριφύλλι» για να σώσει την κατάσταση έπρεπε να βγει μπροστά και να προσπαθήσει να ισοφαρίσει κάτι που το πέτυχε με τον Τοτσέ, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 1-1

(63’ Καμαρά-94’ Τοτσέ)

Μια από τα ίδια και στα Γιάννινα για την 17η αγωνιστική. Στους… κατεψυγμένους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ έκανε δύσκολη την ζωή της ομάδας του Φερέιρα, θα μπορούσε να προηγηθεί αλλά οι χαμένες ευκαιρίες ήταν πολλές. Τελικά, στο 85΄ ο Κλέιτον έριξε κι άλλο την θερμοκρασία στα Γιάννενα, κάνοντας το 1-0, δίνοντας ακόμα ένα τρίποντο στον Παναθηναϊκό.

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 0-1

(85’ Κλέιτον)

Ανάλογο ήταν και το τέλος του ματς με την Δόξα Δράμας, για το εξ αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής. Η Δόξα έβγαλε την ψυχή στους «πράσινούς» παίζοντας μαζική άμυνα και έφτασε πολύ κοντά στο να πάρει ακόμα μια ισοπαλία από μεγάλη ομάδα αλλά στο τέλος ήταν η σειρά του Κατσουράνη να μιλήσει. Ο έμπειρος μέσος «λύτρωσε» ομάδα και οπαδούς στο 88’, ο Παναθηναϊκός δεν γκέλαρε και έμεινα «καβάλα στο άλογο» αφού με νίκη επί του Λεβαδειακού θα πιάσει την κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα, με διαφορά δύο βαθμών από τον Ολυμπιακό.

Παναθηναϊκός-Δόξα Δράμας 1-0