«Ερυθρόλευκο» το ντέρμπι των νέων

Ο Ολυμπιακός με 1-0 ήταν ο νικητής στο ντέρμπι των ομάδων νέων με τον Παναθηναϊκό το οποίο πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Λεωφόρο. Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 58ο λεπτό.

Ο Διαμαντάκος έκανε μια σέντρα-σουτ η μπάλα κόντραρε στον Μαρινάκη και κατέληξε στα δίχτυα του Παναθηναϊκού.

Οι πράσινοι έχασαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν. Στο 71ο λεπτό ο Κουσίδης είχε δοκάρι μετά από σουτ που έκανε. Καλή ευκαιρία για την ισοφάριση έχασε και ο Μουζακίτης στο 90ο λεπτό όταν δεν κατάφερε να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Χουτεσιώτη.

Συνθέσεις:
ΠΑΟ: Ταμπάκης, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Κόι (77' Μαραθιανός), Χουχούμης (46' Μπρούνο), Λαγός, Δώνης, Κασαπάκης, Κουσίδης, Αποστολόπουλος, Γιαννιτσάνης (85' Μουζακίτης).

Ολυμπιακός: Χουτεσιώτης, Σιώπης, Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Σούλης, Κοτσαρίδης, Σταμογιάννος (62' Γκίνο), Ιωαννίδης (77' Μπάρκερ), Διαμαντάκος, Γκόγκιτς (24' Βουτσιώτης), Βέργος.