Ισπανία

Όπως τον παλιό καλό καιρό! (video)

Τις παλιές καλές ημέρες, όταν έκανε… παρέλαση σε έδρες σαν της Σανταντέρ θυμήθηκε η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιανοί πέρασαν σαν αέρας από το «Σαρδινέρο» και με το άνετο 3-0 διατήρησαν ζωντανά τα ευρωπαϊκά τους όνειρα. Αντίθετα, έδαφος στο κυνήγι του ονείρου του Champions League έχασε η Εσπανιόλ -που μάλλον ευχαριστημένη θα πρέπει να αισθάνεται, όμως, αφού ισοφάρισε στις καθυστερήσεις στην έδρα της Μπέτις (1-1).

Τις παλιές καλές ημέρες, όταν έκανε… παρέλαση σε έδρες σαν της Σανταντέρ θυμήθηκε η Σεβίλλη!

Οι Ανδαλουσιανοί πέρασαν σαν αέρας από το «Σαρδινέρο» και με το άνετο 3-0 διατήρησαν ζωντανά τα ευρωπαϊκά τους όνειρα.

Αντίθετα, έδαφος στο κυνήγι του ονείρου του Champions League έχασε η Εσπανιόλ -που μάλλον ευχαριστημένη θα πρέπει να αισθάνεται, όμως, αφού ισοφάρισε στις καθυστερήσεις στην έδρα της Μπέτις (1-1).

Την μπουκιά από το στόμα των «μπέτικο» πήρε ο Παντιάνι, που σκόραρε στο τρίτο λεπτό το έξτρα χρόνου -ακριβώς τη στιγμή που οι γηπεδούχοι είχαν πιστέψει πως με το γκολ του Κάστρο θα πάρουν την πρώτη νίκη τους έπειτα από τέσσερα ματς.

Racing Santander 0-3 Sevilla FC footyroom.com από Futbol2101

Η Σεβίλλη, από την άλλη, φρόντισε να καθαρίσει από νωρίς απέναντι στη Σανταντέρ, προηγούμενη με τον Νάβας και σφραγίζοντας το τρίποντο με δυο γκολ του Μανού (κι ενώ στο 79’ είχε αποβληθεί ο Ντιόπ για τους γηπεδούχους).