Γαλλία

Όλα από το μηδέν!

Παρέα στην Μονπελιέ, στην κορυφή τη του Championnat, κάνει η Παρί Σεν Ζερμέν μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Μπορντό, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 29η αγωνιστική. Στο 77ο λεπτό, ο Ντιαμπατέ έδωσε το προβάδισμα στους Γιρονδίνους, αλλά ο Οαρό, τέσσερα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Σε τροχιά Ευρώπης βρίσκεται η Τουλούζ, μετά τη νίκη 1-0 επί της Οσέρ, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση, ένα βαθμό πάνω από τη Λιόν.

Παρέα στην Μονπελιέ, στην κορυφή τη του Championnat, κάνει η Παρί Σεν Ζερμέν μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Μπορντό, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 29η αγωνιστική.

Στο 77ο λεπτό, ο Ντιαμπατέ έδωσε το προβάδισμα στους Γιρονδίνους, αλλά ο Οαρό, τέσσερα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Σε τροχιά Ευρώπης βρίσκεται η Τουλούζ, μετά τη νίκη 1-0 επί της Οσέρ, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση, ένα βαθμό πάνω από τη Λιόν.

Σημαντικό βήμα για την παραμονή έκανε η Ντιζόν, η οποία επιβλήθηκε με σκορ 2-0 της Καέν, με τους ηττημένους να απέχουν μόλις ένα βαθμό από τη ζώνη του υποβιβασμού.