Κολύμβηση

Μείναμε με την όρεξη…

Η όρεξη με δύο σερί, χάλκινα μετάλλια από Σαμιλίδη και Δρυμωνάκο άνοιξε αλλά ο Άρης Γρηγοριάδης δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο στον τελικό των 50 μέτρων ύπτιο, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε όγδοος με χρόνο 25.46 και δεν δικαίωσε τις προσδοκίες για ακόμα ένα μετάλλιο.

Η όρεξη με δύο σερί, χάλκινα μετάλλια από Σαμιλίδη και Δρυμωνάκο άνοιξε αλλά ο Άρης Γρηγοριάδης δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο στον τελικό των 50 μέτρων ύπτιο, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε όγδοος με χρόνο 25.46 και δεν δικαίωσε τις προσδοκίες για ακόμα ένα μετάλλιο.

Ο κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στα 100 μέτρα ύπτιο δεν ξεκίνησε καλά στην κούρσα και έμεινε από νωρίς πίσω. Δεν κατάφερε κατά την διάρκεια να ανεβάσει στροφές και τελικά τερμάτισε στην όγδοη θέση με χρόνο 25.46, μακριά από τον καλό του εαυτό αφού στον ημιτελικό είχε τον τέταρτο καλύτερο χρόνο με 25.29.