Βόλεϊ

Παίζουν… μόνοι τους

Το 3Χ3 έκανε το δίδυμο των Ξενάκη-Μπιλλήρη, καθώς κατέκτησαν και το τρίτο τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διεξήχθη στην Τήνο, μετά από αυτά στην Αίγινα και τη Θεσσαλονίκη. Στον τελικό επικράτησαν με «ανατροπή» των Χατζηηλιάδη-Δημητριάδη με 2-1 σετ (16-21, 22-20, 15-4). Οι πρωταθλητές στο πρώτο σετ μπήκαν «μουδιασμένοι» και φυσικά οι φιναλίστ το εκμεταλλεύτηκαν δεόντως. Έτσι, έκαναν το 1-0 με 21-16 και έβαλαν… δύσκολα στους μετέπειτα νικητές.

Το 3Χ3 έκανε το δίδυμο των Ξενάκη-Μπιλλήρη, καθώς κατέκτησαν και το τρίτο τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διεξήχθη στην Τήνο, μετά από αυτά στην Αίγινα και τη Θεσσαλονίκη. Στον τελικό επικράτησαν με «ανατροπή» των Χατζηηλιάδη-Δημητριάδη με 2-1 σετ (16-21, 22-20, 15-4).

Οι πρωταθλητές στο πρώτο σετ μπήκαν «μουδιασμένοι» και φυσικά οι φιναλίστ το εκμεταλλεύτηκαν δεόντως. Έτσι, έκαναν το 1-0 με 21-16 και έβαλαν… δύσκολα στους μετέπειτα νικητές.

Βέβαια, φαίνεται ότι η απώλεια του πρώτου σετ «αφύπνισε» τους Ξενάκη-Μπιλλήρη και κατέκτησαν το δεύτερο, το οποίο κρίθηκε στους «έξτρα πόντους» και ήταν πραγματικό ντέρμπι, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 22-20.

Το τρίτο ήταν… μονόλογος για τους πρωταθλητές. Με τη δύναμη της ισοφάρισης και την ταυτόχρονη πτώση της ψυχολογίας των Χατζηηλιάδη-Δημητριάδη, έφτασαν στο… ρελαντί στο 2-1 με 15-4 και ανέβηκαν στην κορυφή για τρίτη φορά μετά τις πρωτιές στην Αίγινα και στη Θεσσαλονίκη κατά σειρά.