ΠΑΟ-Φορτούνα Ντ. 1-0 (Τελικό)

Με γκολ του Τοτσέ στο 28ο λεπτό ο Παναθηναϊκός νίκησε την Φορτούνα Ντίσελντορφ στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους.

Παρακολουθήσατε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr.

90'+2' Λήξη του αγώνα.

87' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ταμπάκης αντί του Καρνέζη.

81' Ο Λαγός στη θέση του Ζέκα.

69' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα λίγο άουτ.

66' Νέα αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος αντί του Τοτσέ.

64' Αλλαγή για το "τριφύλλι". Ο Ιωαννίδης στη θέση του Χουχούμη, που σε αντίθεση με προηγούμενα ματς, δεν ήταν ιδιαίτερα καλός.

Πλέον ο Βύντρα παίζει δίπλα στον Μπουμσόνγκ στο κέντρο της άμυνας, στο δεξί άκρο ήρθε ο Μαρίνος και μπροστά του έχει τον Γιούρκα, ενώ ο Ζέκα βρίσκεται στον άξονα.

Μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σεϊταρίδης μπήκε αντί του Βελάσκες.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

37' Από λάθος της άμυνας ο Τοτσέ βρέθηκε με την μπάλα απέναντι στο τέρμα, όμως καθυστέρησε κι έχασε την ευκαιρία να γίνει πιο απειλητικός.

28' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Πολύ ωραία ενέργεια του Ζέκα και σέντρα από τα δεξιά, ο Τοτσέ προλαβαίνει δύο αμυντικούς και με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

23' Η καλύτερη στιγμή ως τώρα στο ματς ανήκει στη Φορτούνα. Στην καρδιά της άμυνας ο Τσα έπιασε κεφαλιά που πέρασε ψηλά άουτ.

16' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο.

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, τίποτα ιδιαίτερο μέχρι τώρα.

4' Σουτ από καλή θέση του Μαρίνου, είναι αδύναμο όμως και δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας της γερμανικής ομάδας.

1' Ξεκίνησε το ματς.