Europa League

Αστέρας Τρ.–Ίντερ Μπακού 1-1 (4-2 πέν.)

Το εισιτήριό του για την τρίτη προκριματική φάση του Europa League «τσεκάρει» ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες υποδέχονται την Ίντερ Μπακού στη ρεβάνς του 1-1 στο Αζερμπαϊτζάν. Στην παράταση είναι το ματς. Είχε προηγηθεί με τέρμα του Ναβάρο (68') ο Αστέρας, ισοφάρισαν με τον Σούτζ (88') οι Αζέροι. Παρακολουθήστε την εξέλιξη στο www.sport-fm.gr.

Το εισιτήριό του για την τρίτη προκριματική φάση του Europa League «τσεκάρει» ο Αστέρας Τρίπολης.

Οι Αρκάδες υποδέχονται την Ίντερ Μπακού στη ρεβάνς του 1-1 στο Αζερμπαϊτζάν.

Στην παράταση είναι το ματς.

Είχε προηγηθεί με τέρμα του Ναβάρο (68') ο Αστέρας, ισοφάρισαν με τον Σούτζ (88') οι Αζέροι.

Πέμπτο πεναλτι με τον Περόνε, εκπληκτικό, 4-2!!! Πέρασε ο Αστέρας!

Τέταρτο πέναλτι με τον Γκένοφ, 3-2.

Τέταρτο πέναλτι με τον Χουανίτο, γκολ, 3-1 ο Αστέρας!

Τρίτο πέναλτι με τον Μπάρπλεντερ, αποκρούει ο Μπαντής! 2-1!

Τρίτο πέναλτι με τον Ουσέρο, 2-1, γκολ.

Δεύτερο πέναλτι με τον Τσχατάτζε, στη μέση της εστίας, 1-1.

Δεύτερο πέναλτι με τον Ράγιος, γκολ για τον Αστέρα. 1-0.

Πρώτο πέναλτι για την Ίντερ. Γκεοργκιέφσκι και άουτ!

Πρώτο πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης το εκτελεί: άουτ. Ψηλά άστοχο.

Λήξη της αναμέτρησης. Πέναλτι.

118' Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα, η κεφαλιά του Περόνε πέρασε εκατοστά πάνω από τα δοκάρια της Ίντερ Μπακού.

108' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Ωραία ενέργεια του Ράγιος που περνάει τρεις αντιπάλους τους και μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει δυνατά αλλά διώχνει με υπερένταση ο τερματοφύλακας των Αζέρων.

107' Σουτ στην κίνηση του Τσχατάτζε, λίγο άουτ η μπάλα.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

98' Φοβερή ενέργεια του Περόνε, ο οποίος υποδέχθηκε την μπάλα με πλάτη, έκανε μία περιστροφή και με την μία πλάσαρε ψηλά στην απέναντι γωνία αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Ξεκίνησε η παράταση. Ας ελπίσουμε να τα καταφέρει ο Αστέρας.

Λήξη της αναμέτρησης. Παράταση.

92' Σουτ του Ναβάρο, κοντράρει η μπάλα, κόρνερ.

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

88' Γκολ για την Ίντερ Μπακού. Ο Σούτζ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1.

85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Οι Αρκάδες γέμισαν ο Καντιλάκι έκανε λάθος γύρισμα και ο Μπακασέτας βρέθηκε μόνος του στην μεγάλη περιοχή με την μπάλα. Αντί να στοπάρει με την άνεση του, βιάστηκε, σούταρε στην κίνηση και η μπάλα κατέληξε άουτ.

81' Κίτρινη κάρτα στον Μαμάντοφ

79' Κίτρινη κάρτα στους Τσχαντάτζε και Γιαλούση των δύο ομάδων.

77' Κίτρινη κάρτα στον Χουανίτο του Αστέρα.

76' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Γιαλούσης στη θέση του Πιπίνη.

70' Αλλαγή για την Μπακού. Ο Λέβιν δίει τη θέση του στον Τσχαντάτζε.

68' Γκολ για τον Αστέρα με τον Ναβάρο. Ο Ράγιος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα κόντραρε, γύρισε στο ύψος της περιοχής και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

67' Αλλαγή για την Μπακού. Ο Χατζίγιεφ δίνει τη θέση του στον Μαμάντοφ.

Αρχίζουν να πιέζουν οι Αζέροι. Πρέπει να προσέξει ο Αστέρας.

60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κουρμπέλης στη θέση του Μπαρτολίνι.

60' Αλλαγή για την Μπακού. Ο Αντάμια δίνει τη θέση του στον Γκένοφ.

Πρόβλημα ο Μπαρτολίνι, θα μπει στο παιχνίδι ο Κουρμπέλης.

57' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Φορμίκα.

57' Τρομερό σουτ του Ουσέρο, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

53' Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο για "θέατρο".

49' Ωραία ενέργεια του Περόνε και σέντρα, αλλά ο Ράγιος δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά από τον Λέβιν.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Με τις ίδιες ενδεκάδες οι δύο προπονητές.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Αστέρα να περνάει αν μείνει το 0-0.

Ένα λεπτό καθυστέρηση.

Φτάνει προς το τέλος του το πρώτο ημίχρονο. Δείχνει να γίνεται επικίνδυνη η Μπακού στην κόντρα.

Αργός ο ρυθμός της αναμέτρησης. Παίχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής και ελαχιστες υποψίες ευκαιριών μπροστά από τις δύο εστίες.

20' Κίτρινη κάρτα στον Λέβιν της Ίντερ Μπακού.

Δεν μπορεί να κυκλοφορήσει καλά την μπάλα ο Αστέρας. Κάνει πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή.

10' Νέα κεφαλιά του Μπαρτολίνι, αλλά ο Γκεοργκιέφσκι στη γραμμή διώχνει.

9' Κόρνερ του Ράγιος, κεφαλιά του Χουανίτο, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ.

7' Ο Σουτζ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε πάνω απο τα δοκάρια του Μπαντή.

"Ζωηροί" οι φίλοι της Ίντερ, σε αντίθεση με αυτούς των Αρκάδων.

1' Έναρξη της αναμέτρησης με τον Αστέρα στη σέντρα.

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Άσπρες εμφανίσεις η Ίντερ, μπλε με κίτρινες ρίγες ο Αστέρας. Αρχηγός των Αρκάδων, ο Σάββας Τσαμπούρης.

Μόνο η θύρα πίσω από το ένα τέρμα είναι γεμάτη.

Πολλά άδεια καθίσματα στο γήπεδο.

Σε λίγο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Το παιχνίδι έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 2.

Στην αποστολή του Αστέρα για πρώτη φορά, ο Λευτέρης Γιαλούσης.

Μισή ώρα απομένει για την έναρξη της αναμέτρησης.

10 φίλοι της Ίντερ Μπακού είναι στο γήπεδο.

Περίπου 35 βαθμούς Κελσίου έχει η Τρίπολη αυτή την ώρα.

Ο Λομάγια θα είναι στο τέρμα. Οι τρεις της άμυνας είναι οι Μπαρμετλέρ, Αμπντουλάγιε, Λεβίν. Στη μεσαία γραμμή θα είναι οι Ντασντεμίροφ, Ζλατίνοφ, Γκεοργκιέφσκι και Καντελάκι στη μεσαία γραμμή, ενώ οι Χαζίγιεφ, Αντάμια θα πλαισιώσουν τον Σουτζ.

Για τους Αζέρους, μένει και πάλι στον πάγκο ο Τσχατάντζε και ο προπονητής, ο οποίος λέγεται, επίσης, Τσχατάντζε θα παρατάξει την ομάδα με 3-4-3 διάταξη.

Οι Ουσέρο και Αλβάρες τα δύο αμυντικά φαφ, δεξιά ο Ναβάρο, αριστερά ο Φορμίκα και ο Ράγιος πίσω από τον Περόνε.

Ο Μπαντής θα είναι κάτω από τα δοκάρια. Ο Τσαμπούρης θα είναι δεξιά, ο Πιπίνης αριστερά και οι Μπαρτολίνι και Χουανίτο στο κέντρο της άμυνας.

Μία αλλαγή στην ενδεκάδα με τον Πιπίνη αντί του Φραγκουλάκη.

Οι Αρκάδες με 0-0 ή με νίκη παίρνουν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Ραντεβού με την ιστορία για τον Αστέρα Τρίπολης.

Αστέρα Τρ. (Σάκης Τσιώλης): Μπαντής, Τσαμπούρης, Χουανίτο, Μπαρτολίνι, Πιπίνης, Ναβάρο, Ουσέρο, Αλβάρες, Φορμίκα, Ράγιος, Περόνε.

Στον πάγκο: Γεωργακόπουλος, Γιαλούσης, Κουρμπέλης, Έγκον, Φραγκουλάκης, Μπακασέτας, Ντινιωτάκης.

Ίντερ Μπακού (Καχαμπέρ Τσχαντάτζε): Λομάγια, Μπάρμετλερ, Αμπντουλάγιε, Λέβιν, Ντασντεμίροφ, Ζλατίνοφ, Γκεοργκιέφσκι, Καντελάκι, Χαζίγιεφ, Αντάμια, Τσχαντάτζε.

Στον πάγκο: Πολάντοφ, Αμπραμίτζε, Αμιρκάνοφ, Γκένοφ, Μαμάντοφ, Νιάσε, Τσχαντάτζε.

Διαιτητής: Κριστόφερσεν (Δανία)
Βοηθοί: Σόντερμπι (Δανία), Ογκούζ (Δανία)