Η Κατερίνα Σωτηρίου, η Ναυσικά Σταυρίδου και η Αφροδίτη Κοσμά θα λάβουν μέρος στα προκριματικά του διαγωνισμού σουτ των γυναικών, που θα γίνουν στις 20:40 στο Ζάππειο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 3x3. Οι δύο παίκτριες με τα περισσότερα εύστοχα σουτ προκρίνονται στον τελικό.

Οι συμμετέχουσες:

Γήπεδο 3

4. Άρτεμις Αφόνσο (Ανγκόλα)
6. Πασκαλίνα Ντίας (Ανγκόλα)
7. Μερσιάνα Φερνάντες (Ανγκόλα)
5. Μακαρένα Ούρσο (Αργεντινή)
4. Νατάσα Πέρες (Αργεντινή)
6. Ζοάνα Πουκέτι (Αργεντινή)
7. Άλις Κούνεκ (Αυστραλία)
6. Σάρα Μπλίτσεβς (Αυστραλία)
5. Τες Μάτζεν (Αυστραλία)
4. Ιβάνα Σίλβα (Βραζιλία)
9. Ναταλία Λομπάτο (Βραζιλία)
10. Μάρλεϊ Κονσεϊσάο (Βραζιλία)
7. Ροξάνα Γιορντάνοβα (Βουλγαρία)
10. Ραντοσλάβα Μπαχβάροβα (Βουλγαρία)
5. Χριστίνα Ιβάνοβα (Βουλγαρία)
3. Γι-Λιέν Τσιάνγκ (Κινεζική Ταϊπέι)
1. Γι-Χουνγκ Μα (Κινεζική Ταϊπέι)
2. Τσι-Γουέν Λιν (Κινεζική Ταϊπέι)
3. Μιχάλα Ούροβα (Τσεχία)
8. Τζόρτζια Τζόουνς (Αγγλία)
7. Ρόζαλι Μέισον (Αγγλία)
6. Κρίσταλ Τέρνερ (Αγγλία)
9. Γκέρλι Κόστλα (Εσθονία)
4. Πίργκιτ Πούου (Εσθονία)
8. Κέρντου Άρμπετ Λέναρ (Εσθονία)
12. Λετίσια Καμπά (Γαλλία)
11. Περέν Λελούς (Γαλλία)
10. Σιλβί Γκριζίνσκι (Γαλλία)
12. Κατερίνα Σωτηρίου (Ελλάδα)
13. Αφροδίτη Κοσμά (Ελλάδα)
9. Ναυσικά Σταυρίδου (Ελλάδα)

Γήπεδο 4

5. Σαρλότ Χέρε (Γερμανία)
9. Γιούλια Σίντλερ (Γερμανία)
11.Ζανίνα Τιρό (Γερμανία)
6. Άννα Βίντα (Τσεχία)
13. Ντάνα Φάντα (Ιορδανία)
4. Ρούμπι Χαμπάς (Ιορδανία)
7. Ντίνα Χάλασα (Ιορδανία)
6. Γκουαντελούμε Σιμάνγκα Ρόμπλες Ερνάντες (Μεξικό)
7. Ρόζα Αρελί Μπαλντεράμα-Πέρες (Μεξικό)
15. Μαρία Μαγκνταλένα Κοντρέρας-Μαρτίνες (Μεξικό)
5. Σαμισίν Μπίστα (Νεπάλ)
1. Γίργκα Γκοσάλκ (Ολλανδία)
3. Σάρα Λαουρέντια Μούρικ (Ολλανδία)
7. Αλίνα Κίβου (Ρουμανία)
12. Άνκα Σίπος (Ρουμανία)
1. Άννα Τιχομίροβα (Ρωσία)
2. Στανισλάβα Φεντότοβα (Ρωσία)
3. Μαρία Σάβινα (Ρωσία)
7. Πάβλα Μράτσκοβα (Σλοβακία)
9. Ζουζάνα Σμουτέκοβα (Σλοβακία)
10. Ντενίσα Σβάροβα (Σλοβακία)
6. Κριστίνα Ούβινα (Ισπανία)
10. Λεονόρ Ροντρίγκες (Ισπανία)
7. Μπουρτσού Τσιγκίλ (Τουρκία)
6. Γκιλσό Ντουμάν (Τουρκία)
9. Γκάνα Ζαρίτσκα (Ουκρανία)
10. Όλγκα Μαζνιτσένκο (Ουκρανία)
5. Χάνα Σόκολαν (Ουκρανία)
5. Σκάιλαρ Ντίγκινς (ΗΠΑ)
6. Μπρία Χάρτλεϊ (ΗΠΑ)
12. Αν Σρότερ (ΗΠΑ)

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ