Live: ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς 0-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πλατανιά για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας στους «Ζωσιμάδες». Στο 0-0 μέχρι στιγμής το ματς. Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr.

Σε εξέλιξη το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πλατανιά για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας στους «Ζωσιμάδες».

Στο 0-0 μέχρι στιγμής το ματς.

Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr

Τέλος στην αναμέτρηση, με τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πλατανιά να "κολλάνε" στο 0-0 στους Ζωσιμάδες.

Τελευταία αλλαγή για τους Κρητικούς. Στη θέση του Αναστασάκου, ο Μιρτσέτα

90+1 Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Ουντότζι μπαίνει ο Μαρτσάκης

Επιπλέον 4 λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος της αναμέτρησης.

88' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη για διαμαρτυρία σε φάουλ, στο οποίο υπέπεσε

Την κατοχή της μπάλας έχουν οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά, ωστόσο δεν μπορούν να φανούν απειλητικοί.

84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ντάσιος μπαίνει ο Κεϊτά

78'Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσουκαλάς στη θέση του Πατσατζόγλου

77'Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα

76'Κίτρινη κάρτα στον Πάντο

73'Κίτρινη κάρτα για τον Ουντότζι για θέατρο. Ο παίκτης του Πλατανιά βγήκε μόνος του απέναντι στον Φεγκρούς, αλλά το πρόλαβε ο Πατσατζόγλου, με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων να πέφτει μόνος του μέσα στην περιοχή.

71'Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκονζάλες στη θέση του Κάλαϊζιτς

68' Σούτ από τον Ίλιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Προσπαθεί για το γκολ ο ΠΑΣ

64'Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα στη θέση του Τζάνη

61' Με προβολή πέτυχε γκολ ο Πατσατζόγλου, το οποίο σωστό δεν μέτρησε, καθώς ο μέσος του ΠΑΣ ήταν σε θέση οφσάιντ

54'Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Ντε Βινσέντι να σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κηπουρός του αρνήθηκε το γκολ

53' Κίτρινη κάρτα στον Πατσατζόγλου

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

43'Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Πολύ δυνατό σουτ από τον Τζάνη έξω από την περιοχή, με υπερένταση απέκρουσε ο Κηπουρός

35'Έχουν αυξήσει τα τελευταία λεπτά την πίεση οι παίκτες των γηπεδούχων, ώστε να πετύχουν το γκολ πριν το ημίχρονο

32'Ζητάει πέναλτι ο ΠΑΣ και μάλλον δικαιολογημένα, καθώς ο Κανακούδης σε προσπάθεια του Ίλιτς για κεφαλιά σήκωσε πολύ ψηλά το πόδι και χτύπησε στο πρόσωπο τον επιθετικό της ομάδας των Ιωαννίνων. Ο διαιτητής έδωσε άουτ

30'Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Γεωργίου να σουτάρει από τα δεξιά, με τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Κηπουρού

26'Πολύ ωραία προσπάθεια από τους παίκτες του ΠΑΣ, τελικός αποδέκτης ο Ίλιτς, ο οποίος καθυστέρησε και το σουτ που έκανε βρήκε πάνω στα σώματα των αμυντικών

21' Παιχνίδι κέντρου και από τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς, όμως, να έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν προβλήματα στην άμυνα του Πλατανιά

10' Ευκαρία για τον ΠΑΣ. Μακρινό σουτ από τον Ντάσιο η μπάλα θα περάσει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κηπουρό

8' Πρώτη φάση για τον Πλατανιά με την κεφαλιά του Αναστασάκου, μετά από κόρνερ του Κάλαϊζιτς, να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

6' Έχει μπει δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα ο ΠΑΣ και προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του

1' Έναρξη της αναμέτρησης

-Διαιτητής του αγώνα ο Σταύρος Μάνταλος με βοηθούς τους Α. Γρεβένης και Α. Τάραμας

-Έτοιμοι παίκτες των δύο ομάδων να μπουν στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο ξεκινάει η αναμέτρηση