Κέρκυρα-Ατρόμητος 0-2 (τελικό)

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Ατρόμητο για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. 2-0 ο Ατρόμητος με τα γκολ του Σουμπίνο στο 14' και του Φυτανίδη στο 43'. Παρακολουθήσατε live την αναμέτρηση από το sport-gm.gr

95΄Τέλος του αγώνα

91΄Κίτρινη κάρτα για τον Ηλιάδη της Κέρκυρας

86΄Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας μπαίνει στην θέση του Καραγκούνη.

85΄Ο Ατρόμητος ελέγχει απόλυτα το ματς και απλά διαχειρίζεται το σκορ μέχρι το φινάλε.

83΄Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Διαμαντόπουλος στην θέση του Καραλή.

81'Στο έδαφος ο Ταυλαρίδης. Μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες μετά τη σύγκρουσή του με τον Λεόν

79'Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα. Ο Ατρόμητος κρατάει άνετα το υπέρ του 2-0

71'Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο

68' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Καραπέτσας στη θέση του Σταμόγιαννου

65'Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Πίτου Γκαρσία στη θέση του Σουμπίνιο και ο Μπέλιτς στη θέση του Επστάιν

60'Αλλαγή για την Κέρκυρα. Τσοκάνης αντί του Αγρίτη

55'Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σούτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Αναστασόπουλος

52'Έχει ξεκινήσει καλύτερα στο δεύτερο μέρος η Κέρκυρα και προσπαθεί να πιέσει για το γκολ

48'Πολύ καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Λεόν να εκμεταλλεύεται τα λάθη της άμυνας του Ατρομήτου, να σουτάρει αλλά η μπάλα να περνάει λίγο άουτ

46'Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45'Τέλος πρώτου ημιχρόνου

43' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Σκόρερ ο Φυτανίδης, ο οποίος εκμεταλλέυτηκε την ασταθή επέμβαση του Αναστασόπουλου, μετά από φάουλ του Σουμπίνιο και έκανε το 2-0

40'Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο τα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα και προσπαθεί να δημιοργήσει ευκαρίες στην εστία του Ιτάνζ

31'Πολύ καλή σέντρα από τα δεξιά από τον Καραγκούνη, για λίγο δεν έπιασε την κεφαλιά ο Σουμπίνιο. Πιέζει ο Ατρόμητος

23'Πολύ καλός ο Ατρόμητος. Η Κέρκυρα προσπαθεί να βρει τα πατήματά της και να απαντήσει στο τέρμα των φιλοξενούμενων

14' ΓΚΟΛΑνοίγει το σκορ στην Κέρκυρα ο Ατρόμητος με τον Σουμπίνιο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της νέας του ομάδας

9'Σούτ από τον Καραγκούνη έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

6'Την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Ατρόμητος σε αυτά τα πρώτα λεπτά με την Κέρκυρα να αμύνεται σωστά

1' Έναρξη του αγώνα

-Σχεδόν γεμάτο το γήπεδο της Κέρκυρας, με αρκετούς φιλάθλους να θέλουν να στηρίξουν την ομάδα του Άκη Μάντζιου

-Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γ. Δελφάκης (Αρκαδία) με βοηθούς τους Δ. Αναστόπουλο και Π. Πολυχρόνη

-Αλλαγές για τον Ντούσαν Μπάγεβιτς σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στη Νιούκαστλ. Στον πάγκο οι Μπρίτο, Μπέλιτς, Κούτσι και ο Λαζαρίδης, ο οποίος είναι τιμωρημένος και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής

Έγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Σταμόγιαννος (68' Καραπέτσας), Καραλής, Ηλιάδης, Αγρίτης (60' Τσοκάνης), Μπάρκογλου, Λεόν, Έντερ, Τσουμάνης

Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Βασιλόγιαννης, Τσοκάνης, Καραπέτσας, Διαμαντόπουλος, Πετρούσης, Χάμπλ

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Δημούτσος, Σουμπίνιο (65' Πίτου Γκαρσία) Ιγκλέσιας, Καραγκούνης, Επστάιν (65' Μπέλιτς), Καραμάνος

Στον πάγκο: Ράντμαν, Μπρίτο, Κούτσι, Μπέλιτς, Νάστος, Μπάλλας, Πίτου Γκαρσία