Βέροια-Πανιώνιος 0-1 (Τελικό)

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας για τη Βέροια. Οι γηπεδούχοι θα κληθούν να συνδυάσουν το όμορφο ποδόσφαιρο με κάποιο θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά. Για το 2Χ2 θα «παλέψει» ο Πανιώνιος μετά τη νικηφόρα πρεμιέρα. Σε εξέλιξη ο αγώνας, μπροστά στο σκορ ο Πανιώνιος 1-0 με τον Μενδρινό (50'). Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας για τη Βέροια.

Οι γηπεδούχοι θα κληθούν να συνδυάσουν το όμορφο ποδόσφαιρο με κάποιο θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά. Για το 2Χ2 θα «παλέψει» ο Πανιώνιος μετά τη νικηφόρα πρεμιέρα.

Σε εξέλιξη ο αγώνας, μπροστά στο σκορ 1-0 ο Πανιώνιος με τον Μενδρινό (50').

Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr

Τέλος στην αναμέτρηση. ο Πανιώνιος παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 με γκολ του Μενδρινού

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων

82' Κίτρινη κάρτα και στον Πέρεθ Μορένο, για σπρώξιμο

82' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό για καθυστερήσεις

78' Κίτρινη κάρτα στον Τόμας της Βέροιας για σκληρό φάουλ

Έχει κλείσει καλά τους χώρους πλέον ο Πανιώνιος, με τη Βέροια να προσπαθεί να πιέσει και τους φιλοξενούμενους να αμύνονται εξίσου καλά

77' Ο Πέρεθ Μορένο στη θέση του Μπελόν

74' Στη θέση του Κούρου που τραυματίστηκε, μπαίνει ο Κούρντι

71' Σουτ εκτός περιοχής από τη Βέροια με τον Μπελόν, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Περιστερίδης

69' Στη θέση του Οκόγε για τον Πανιώνιο, μπαίνει ο Ντούνης

66' Στη θέση του Γεωργέα μπαίνει ο Γεωργιάδης. Το περιβραχιόνιο της "βασίλισσας του βορρά" στον Τόμας

Στην προσπάθεια να ισοφαρίσει η Βέροια, βρίσκει χώρους ο Πανιώνιος και φεύγει γρήγορα στις αντεπιθέσεις

61' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Γουνδουλάκη, μπαίνει ο Αυλωνίτης. Το περιβραχιόνιο του "Ιστορικού" στον Κουλουχέρη

60' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Ζε Βιτόρ μπαίνει ο Καλτσάς

59' Ο Οκόγε πήγε να βγει τετ-α-τετ όμως τελευταία στιγμή ο Καλογέρης σταμάτησε το κίνδυνο

58' Μακρινό σουτ από τον Μπελόν, μπλοκάρει σταθερά ο Περιστερίδης

55' Εκτέλεση φάουλ για τη Βέροια, η μπάλα πέρασε από όλους και τελευταία στιγμή ο Ρόβας έδιωξε πάνω σε επιθετικό των γηπεδούχων με τη μπάλα να φεύγει άουτ

Δευτερόλεπτα μετά τη τεράστια χαμένη ευκαιρία της Βέροιας, ο Οκόγε έβγαλε τη πάσα στον Μενδρινό, με τον Έλληνα μέσο να κάνει πολύ καλό πλασέ μέσα απο την περιοχή και κάνει το 1-0 για τον Πανιώνιο!

50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

49' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Ολαϊτάν επωφελήθηκε την αδράνεια της άμυνας του Πανιωνίου, βγήκε τετ-α-τετ όμως το σουτ του ήταν πολύ άσχημο με τη μπάλά να φεύγει άουτ

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Στο 0-0 οι δύο ομάδες

44' Μακρινό σουτ από τον Μπελόν, μπλοκάρει εύκολα ο Περιστερίδης

43' Κίτρινη κάρτα στον Κούρο

37' Καλή κίνηση για τον Διαμαντάκο, που απέφυγε τους Σνάουτσνερ και Τζημογιάννη, όμως το σουτ του μπλόκαρε ο Καντιμοίρης

35' Κίτρινη κάρτα στον Τζημογιάννη

33' Πολύ καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Ιωάννου πήρε τη κάθετη πάσα από τον Μπελόν και χωρίς να κοντρολάρει έκανε το σουτ και έφυγε λίγο άουτ

Ανεβασμένος τα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος, που προσπαθεί να φανεί πιο επιθετικός, έχοντας τη μπάλα στην κατοχή του

32' Μακρινό σουτ από τον Ζε Βιτόρ, φεύγει αρκετά άουτ

30' Ωραία συνεργασία για τον Πανιώνιο, όμως το τακουνάκι του Οκόγε στην περιοχή δεν ήταν καλό και χάθηκε η ευκαιρία

27' Στην αντεπίθεση ο Πανιώνιος, ο Οκόγε μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ του μπλόκαρε και ο Καντιμοίρης έδιωξε σε κόρνερ

22' Ο Μπαργκάν έκανε μια προσωπική ενέργεια, όμως το σουτ που έκανε ήταν πολύ αδύναμο για να δημιουργήσει προβλήματα

Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που προσπαθούν να βρουν διαδρόμους στο πρώτο μισό του ημιχρόνου, προκειμένου να "ανοίξουν" το σκορ

20' Μακρινό σουτ από τον Μπαργκάν για τη Βέροια, δεν ανησυχεί ο Περιστερίδης

18' Από τα δεξιά προσπαθεί να αναπτυχθεί κυρίως η Βέροια, με τον Ολαϊτάν

15' Πρώτη κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό του Πανιώνιου, Φανούρη Γουνδουλάκη

13' Άμεση απάντηση από τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Καντιμοίρης καλή απόκρουση, διώχνει σε κόρνερ

12' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Ιωάννου κοντρόλαρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έστρωσε στον Ολαϊτάν, όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε άουτ

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με αρκετές λάθος μεταβιβάσεις και από τις δύο ομάδες

3' Πρώτο σουτ του αγώνα για τη Βέροια με τον Μπελόν

1' 'Εναρξη της αναμέτρησης. Στη σέντρα η Βέροια

Ενός λεπτού σιγή για τον χαμό του Απόστολου Παπουτσάκη

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Έκπληξη από τον "Ελέ" που αφήνει εκτός βασικών τον Ντούνη, ο οποίος ήταν εκ των κορυφαίων στην πρεμιέρα του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Άρη

Ο τερματοφύλακας Γιαννακόπουλος βρίσκεται εκτός 18άδας και τη θέση του στην 11αδα παίρνει ο Περιστερίδης. Η τετράδα στην άμυνα αποτελείται από τους Σπυρόπουλο, Ανδράλα, Κουλουχέρη και Κούρο. Τα αμυντικά χαφ οι Μενδρινός και Ρόβας, ενώ μπροστά τους θα είναι οι Αραβίδης, Γουνδουλάκης και Οκόγε. Μοναδικός προωθημένος ο Διαμαντάκος, που κάνει ντεμπούτο στο ελληνικό πρωτάθλημα με τη φανέλα του Πανιώνιου

Από την άλλη μεριά ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος παρατάσσει την ομάδα του επίσης με 4-2-3-1. Ο Έλληνας τεχνικός δεν έχει στη διάθεση του τους Λαμπρόπουλο και Καμπάνταη, οι οποίοι είχαν αντικρίσει την κόκκινη κάρτα στο εναρκτήριο παιχνίδι του Πανιωνίου

Ο Μάκης Χάβος "κατεβάζει" τους γηπεδούχους σε σύστημα 4-2-3-1. Μοναδική έκπληξη η συμμετοχή του Καντιμοίρη κάτω από τα δοκάρια, με τον Δασκαλάκη να μένει εκτός 11αδας. Η τετράδα στην άμυνα από αριστερά προς δεξιά, Σνάουτσνερ, Τόμας, Τζημογιάννης και Γεωργέας. Τα δύο αμυντικά χαφ οι Ζε Βιτόρ και Καλογέρης. Η επιθετική τριάδα αποτελείται από τους Μπαργκάν Μπελόν και Ολαϊτάν, με μοναδικό προωθημένο τον Ιωάννου

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Βέροιας με τον Πανιώνιο για τη δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Βέροια(Μάκης Χάβος): Καντιμοίρης, Σνάουτσνερ, Τόμας, Καλογέρης, Ζε Βιτόρ (59' Καλτσάς), Τζημογιάννης, Ιωάννου, Γεωργέας (66' Γεωργιάδης), Μπαργκάν, Ολαϊτάν, Μπελόν (77' Πέρεθ Μορένο)

Στον πάγκο: Δασκαλάκης, Μπάρμπας, Βεργώνης, Μενέντες

Πανιώνιος(Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κουλουχέρης, Ανδράλας, Κούρος (74' Κούρντι), Ρόβας, Γουνδουλάκης (61' Αυλωνίτης), Μενδρινός, Αραβίδης, Οκόγε (69' Ντούνης), Διαμαντάκος

Στον πάγκο: Ανέστης, Γιαννούλης, Σάμαρης, Κολοβός

Διαιτητές: Α. Γιάχος, Δ. Σαραϊδάρης, Κ. Ποντίκης
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Βέροιας