Άρης-ΟΦΗ 0-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Οι δύο ομάδες καλούνται να πάρουν το πρώτο τρίποντο της χρονιάς μετά την ήττα και την ισοπαλία αντίστοιχα στην πρεμιέρα τους. Το αποτέλεσμα παραμένει 0-0, με τον Άρη να είναι καλύτερος στο γήπεδο, προσπάθοντας να δημιουργήσει φάσεις. Ανεβασμένος στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα στο sport-fm.gr

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Οι δύο ομάδες καλούνται να πάρουν το πρώτο τρίποντο της χρονιάς μετά την ήττα και την ισοπαλία αντίστοιχα στην πρεμιέρα τους.

Το αποτέλεσμα παραμένει 0-0, με τον Άρη να είναι καλύτερος στο γήπεδο, προσπάθοντας να δημιουργήσει φάσεις. Ανεβασμένος στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ.

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα στο sport-fm.gr

Τέλος στην αναμέτρηση. Άρης και ΟΦΗ μένουν στο 0-0

90+3' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Ανενόχλητος, ο Καπετάνος έκανε το σουτ μεσά από την περιοχή, όμως ο Γουναρίδης σε ετοιμότητα είπε΄"όχι"

90+3' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Σίσιτς μπαίνει ο Καπουράνης

87' Στη θέση του Ζορμπά, μπαίνει ο Ζαχαράκης

86' Καλό σουτ από τον Μπανούση, όμως ήταν αρκετά μακριά για να ανησυχήσει ο Διούδης

85' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Κουτσιανικούλη, μπαίνει ο Λαμπρόπουλος, με τον τελευταίο να κάνει ντεμπούτο

Αυξάνει την πίεση του ο Άρης στα τελευταία λεπτά για να πετύχει κάποιο γκολ

81' Κίτρινη κάρτα για τον Γκέσιο του Άρη

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γιαννιώτας μπήκε σχεδόν μόνος στην περιόχή, όμως το σουτ του κόντραρε σε αμυντικό του ΟΦΗ και κατέληξε κόρνερ

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Καπετάνο, πέφτει στη γωνία του ο Γουναρίδης

72' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Νταμαρλή, μπήκε ο Μαργαρίτης

70' Σουτ του Παπάζογλου από πλάγια θέση, έφυγε άουτ

65' Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση

Στα πρώτα 10λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο ΟΦΗ είχε μπει πιο καλά, πλέον ο Άρης έχει και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων

63' Ο Γκέσιος με το που μπήκε στον αγώνα, δημιουργήσε μια ευκαιρία για την ομάδα του. Το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή δεν ήταν καλό και μπλόκαρε στη γωνία του ο Γουναρίδης

62' Στη θέση του Κοέλιο, μπαίνει ο Γκέσιος. Πιο επιθετικό σχήμα για τον Μάκη Κατσαβάκη και τον Άρη

58' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης έκανε την προσωπική ενέργεια, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο όριζόντιο δοκάρι του Διούδη

57' Στη θέση του Γιαννίτση, μπήκε ο Σουνάς

Έχει μπει πιο "ζωντανά" ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο

50' Ο Ψυχογιός επωφελήθηκε το λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε σε αμυντικό των Κρητικών

49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου έπιασε και πάλι την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, τινάχθηκε ο Διούδης και είπε "όχι"

47' Αναστάτωση στην άμυνα του Άρη. Ο Κουτσιανικούλης έκανε μια γλυκιά σέντρα, όμως ο Παπάζογλου δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Καλύτερος ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο.

45' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καπετάνος έκανε πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα όμως έφυγε λίγο άουτ, με τον Γουναρίδη να έχει μείνει... άγαλμα

43' Κίτρινη κάρτα στον Βάντο για σκληρό μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα

39' Πολύ καλό σουτ του Νταμαρλή, πέφτει στη γωνία του ο Γουναρίδης και διώχνει τη μπάλα

Γιαννιώτας και Καπετάνος οι κορυφαίοι του γηπέδου έως τώρα, με τον Κοέλιο στο ντεμπούτο του για τον Άρη να είναι θετικός. Κανείς δεν ξεχωρίζει για την ώρα από πλευράς ΟΦΗ, που ασχολείται κυρίως με το αμυντικό κομμάτι

32' Μακρινό σουτ του Καζναφέρη, μπλόκαρει εύκολα ο Γουναρίδης

28' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Αρχικά το σουτ του Καπετάνου μπλόκαρε τελευταία στιγμή ο Σόουζα και στη συνέχεια της φάσης, η κεφαλιά του ιδίου παίκτη, μετά από σέντρα του Γιαννιώτα, έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Γουναρίδη

27' Ο Καπετάνος πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο στην περιοχή του ΟΦΗ, όμως το σουτ του κόντραρε σε αμυντικούς του ΟΦΗ

26' Συνεργάστηκαν καλά οι Κοέλιο και Καζναφέρης, όμως το σουτ του τελευταίου ήταν απελπιστικά άουτ

25' Κίτρινη κάρτα στον Νταμαρλή για μαρκάρισμα στον Σίσιτς

24' Χωρίς κλασική ευκαιρία ακόμα στο παιχνίδι. Έχει την υπεροχή ο Άρης, όμως ο ΟΦΗ αμύνεται καλά

19' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουτσιανικούλης πάλεψε για τη κεφαλιά, όμως ο Διούδης δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει

Πρώτα παράπονα του Αναστόπουλου προς τον Σίσιτς, που του ζητάει να "μπει" περισσότερο στο παιχνίδι

Στα πρώτα 15' του αγώνα ο Άρης πίεζει για να πετύχει κάποιο τέρμα, την ώρα που ο ΟΦΗ τον... περιμένει

14' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Νταμαρλής... έσπασε την άμυνα του ΟΦΗ με κάθετη πάσα, ο Γιαννίτσης έκανε την παράλληλη σέντρα, όμως ο Τριανταφυλλάκος δεν κατάφερε να κάνει την προβολή και να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

9' Καλή προσπάθεια από τα αριστερά για τον ΟΦΗ, ο Βερόν έβγαλε τη σέντρα, ο Κουτσιανικούλης έκανε την κεφαλιά, όμως ήταν αδύναμη

8' Κίτρινη κάρτα στον Βερόν για σκληρό μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα

8' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει ο Άρης στα πρώτα λεπτά του αγώνα

1' Έναρξη στην αναμέτρηση

Ο Νίκος Αναστόπουλος στο 4-3-3 του θα έχει τερματοφύλακα τον Γουναρίδη. Η τετράδα στην άμυνα αποτελείται από τους Βάντο, Σόουζα, Χαριτωνίδη και Μονιάκης. Η τριάδα στο κέντρο θα είναι οι Μπανούσης Βερόν και Ζορμπάς, ενώ η τριάδα στην επίθεση αποτελείται από τους Κουτσιανικούλη, Σίσιτς και Παπάζογλου

Ο Μάκης Κατσαβάκης παρατάσσει την ομάδα του σε 4-2-3-1. Κάτω από την εστία θα βρίσκεται πλέον ο Διούδης. Στόπερ οι Παπαζαχαρίας και Παντίδος, με δεξί μπακ τον Ψυχογιό στο ντεμπούτο του και αριστερά ο Γιαννίτσης. Αμυντικά χαφ οι Νταμαρλής και Κοελίο, ενώ η επιθετική τριάδα θα είναι οι Γιαννιώτας, Καζναφέρης και Καπετάνος. Μοναδικός προωθημένος ο Τριανταφυλλάκος

Στο άλλο... στρατόπεδο, χωρίς τον νεοαποκτθέντα Ιωαννίδη θα παραταχθεί ο ΟΦΗ, που παρά το γεγονός ότι φαινόταν να κερδίζει μια θέση στη βασική ενδεκάδα, η κάρτα του δεν ήρθε άμεσα και έμεινε εκτός

Με... απρόοπτα κατεβαίνουν στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι. Ο Μάκης Κατσαβάκης άφησε εκτός 11αδας τους Βελλίδη και Παπαστεριανό, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

Άρης (Μάκης Κατσαβάκης): Διούδης, Γιαννίτσης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Καπετάνος, Γιαννιώτας, Νταμαρλής, Ψυχογιός, Κοέλιο

Στον πάγκο: Βελλίδης, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Γκέσιος, Πουλίδο, Μαργαρίτης, Σουνάς

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Βερόν, Μπανούσης, Χαριτωνίδης, Μονιάκης, Ζορμπάς, Βάντο, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Σόουζα, Σίσιτς

Στον πάγκο: Σαχσανίδης, Ροβίθης, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος, Καπουράνης, Χατζηκοσμάς, Βιτώρος

Διαιτητές: Χ. Καλογερόπουλος, Δ. Γκάγκας, Ι. Σίπκας
Γήπεδο: «Κλ. Βικελίδης»