Παραολυμπιακοί Αγώνες

Πέμπτος ο Πολυχρονίδης

Την πέμπτη θέση στο μικτό ατομικό της κατηγορίας BC3 στο μπότσια, στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου κατέλαβε ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης. Ο Έλληνας πρωταθλητής, στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5-6 αναδείχθηκε νικητής κόντρα στον, Κίρστεν ντε Λάντερ από το Βέλγιο.

Την πέμπτη θέση στο μικτό ατομικό της κατηγορίας BC3 στο μπότσια, στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου κατέλαβε ο Γρηγόρης Πολυχρονίδη

ς. Ο Έλληνας πρωταθλητής, στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5-6 αναδείχθηκε νικητής κόντρα στον, Κίρστεν ντε Λάντερ από το Βέλγιο.

Ο «χρυσός» Παραολυμπιονίκης στο μικρό ατομικό της ίδιας κατηγορίας, αν και ήρθε ισόπαλος με τον αντίπαλο του, 3-3, ήταν αυτός που πήρε τη νίκη και μαζί την πέμπτη θέση στο αγώνισμα.