Λεβαδειακός-Βέροια 0-0 (Τελικό)

Τελικά... σεφτέ δεν έκανε κανείς. Λεβαδειακός και Βέροια έμειναν στο 0-0, πήραν το πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα, την ώρα που οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί. Με 8 ολοκλήρωσαν το ματς, οι φιλοξενούμενοι, καθώς αποβλήθηκαν τρεις παίκτες τους! Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης στο www.sport-fm.gr.

Τελικά... σεφτέ δεν έκανε κανείς. Λεβαδειακός και Βέροια έμειναν στο 0-0, πήραν το πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα, την ώρα που οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί.

Με 8 ολοκλήρωσαν το ματς, οι φιλοξενούμενοι, καθώς αποβλήθηκαν τρεις παίκτες τους!

Τέλος στην αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να παίρνουν τους πρώτους τους βαθμούς, μετά το 0-0

90' Τρίτη κόκκινη κάρτα για τη Βέροια! Αποβολή για τον Μπεσέρα, καθώς στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, αυτή βρήκε στο χέρι του

88' Ακόμα μια καλή χαμένη στιγμή για το Λεβαδειακό. Αδύναμο το σουτ του Κουτσόπουλου, μετά τη σέντρα του Ναπολεόνι

85' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Καλτσά, που δέχεται κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις, ο Καντιμοίρης

83' Κόκκινη κάρτα στο Λόπεθ για χέρι εκτός περιοχής! Με εννιά παίκτες συνεχίζει η Βέροια για τα τελευταία λεπτά του αγώνα, καθώς ο γκολκίπερ της Βέροιας είχε ήδη κίτρινη από το πρώτο ημίχρονο

78' Κίτρινη κάρτα στον Καλογέρη

73' Καλή στιγμή για τη Βέροια με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεσέρα, μαζεύει με υπερένταση ο Κυριακίδης

72' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο

71' Σπουδαία χαμένη ευκαιρία. Ο Ροτζέριο βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του πήγε... απελπιστικά άουτ

70' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Ιωάννου μπαίνει ο Ολαϊτάν

67' Καλή συνεργασία για τους Βοιωτούς. Ο Χοσέμι γύρισε μέσα στην περιοχή, όμως και πάλι ο Λόπεθ έδιωξε σε κόρνερ

66' Σέντρα σουτ από τα δεξιά με τον Μαχαίρα, διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση ο Λόπεθ και πάλι

68%-32% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων, δείγμα της ανωτερότητας του Λεβαδειακού

65' Αλλαγή για το Λεβαδειακό, με τον Γεωργίου να αφήνει τη θέση του στον Κουτσόπουλο

64' Καλή κίνηση από τον Ναπολεόνι, όμως το σουτ του έφυγε απελπιστικά άουτ

62' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Πόι βγήκε στην... πλάτη της άμυνας μετά από την κάθετη πάσα του Κόρμπου, όμως ο Λόπεθ είπε και πάλι "όχι".

Προσπαθεί να ανοίξει διαδρόμους και να κάνει εκ νέου φάσεις ο Λεβαδειακός, με τη βροχή να συνεχίζεται

58' Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Στη θέση του Μουλόπουλου, μπαίνει ο Μαχαίρας

54' Κίτρινη κάρτα στον Ροτζέριο

53' Πολύ καλή στιγμή για το Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι έκανε το σουτ από μακριά, όμως έφυγε για ελάχιστα εκατοστά άουτ

51' Με τον ίδιο ρυθμό έχει μπει και στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός, που πιέζει και έχει στην κατοχή του τη μπάλα για να ανοίξει το σκορ

46' Χαμένη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Ροτζέριο πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ το οποίο έφυγε ελάχιστα σε κόρνερ, μετά από κόντρες

46' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Μπαργκάν ο Μπεσέρα

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση, με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Χαμένο πέναλτι και δοκάρι για το Λεβαδειακό, που ήταν απόλυτος κυρίαρχος

45+1' Καλό σουτ από τον Μουλόπουλο, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Λόπεθ

45' Κόκκινη κάρτα στον Σνάουτσνερ! Με δέκα παίκτες συνεχίζει η Βέροια, καθώς ο Κάκος έδειξε δεύτερη κίτρινη στον αμυντικό των φιλοξενούμενων

36' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Βγήκε ώραια κάθετη πάσα από τον Ροτζέριο, ο Ναπολεόνι βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή της Βέροιας, όμως το σουτ του εν κινήσει κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Λόπεθ

35' Ο Μουλόπουλος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή της Βέροιας, το σουτ του όμως έφυγε λίγο άουτ

34' Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του αγώνα ο Λεβαδειακός, με τη Βέροια να εμφανίζεται πιο "δεμένη" σε σχέση με τα πρώτα λεπτά

26' Επικύνδινη σέντρα από τον Μουλόπουλο, κανείς συμπαίκτης του δεν βρίσκει μπάλα. Στη συνέχεια της φάσης ο τερματοφύλακας της Βέροιας, Λόπεθ δέχεται κίτρινη κάρτα

24' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη της Βέροιας, σε πολύ σκληρό μαρκάρισμα

Στα πρώτα 15λεπτά του αγώνα, ο Λεβαδειακός είναι εμφανώς καλύτερος στο γήπεδο, με τη Βέροια να μην μπορεί να κρατήσει μπάλα

14' Ακόμα μια κίτρινη κάρτα στον αγώνα. Αυτή τη φορά την αντικρίζει ο Γεωργίου

12' Καλή στιγμή για το Λεβαδειακό. Έγινε η σέντρα από τα αριστερά με τον Ροτζέριο, κανένας αμυντικός της Βέροιας δεν μπόρεσε να κόψει, η μπάλα πήγε στον Πόι, όμως το σουτ του ήταν αδύναμο

11' Κίτρινη κάρτα στον Σνάουτσνερ

8' Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο του Λεβαδειακού

"Ψάχνεται" στα πρώτα λεπτά του αγώνα η Βέροια, ενώ ο Λεβαδειακός έχει μπει διατεθημένος να πετύχει γρήγορα γκολ

4' Αμέσως μετά το χαμένο πέναλτι, ο Ναπολεόνι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Βασιλείου έπιασε τη κεφαλιά, όμως αυτή έφυγε λίγο άουτ

3' Χαμένο πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Ο Τόμας ανέτρεψε τον Ναπολεόνι μέσα στην περιοχή, δέχθηκε την κίτρινη κάρτα, ο επιθετικός των γηπεδούχων ανέλαβε την εκτέλεσή του, ωστόσο ο Λόπες έπεσε σωστά και απέκρουσε

1' Η ΠΟΕΣΥ, η ΕΣΗΕΑ και ο ΠΣΑΤ κηρύττουν σιγή 5 λεπτών αντιδρώντας στις συνεχιζόμενες απειλές, αλλά και τις δολοφονικές επιθέσεις σε αθλητικούς συντάκτες που είναι και επιθέσεις κατά της Ελευθεροτυπίας και της Δημοκρατίας.

Οι δημοσιογράφοι στέλνουν μήνυμα για να δείξουν πώς θα ήταν το ποδόσφαιρο και ο αθλητισμός χωρίς τη φωνή και την πένα των εκπροσώπων του Τύπου.

Ο υπηρεσιακός προπονητής στη Βέροια, Νίκος Καρύδας "κατεβάζει" την ομάδα του εξίσου με 4-2-3-1. Λόπες στον πάγκο, οι τέσσερις της άμυνας θα είναι οι Σνάουτσνερ, Γεωργιάδης, Τόμας και Μπάρμπας. Ζε Βιτόρ και Καλογέρης τα αμυντικά χαφ, ενώ μπροστά τους θα είναι ο Καφές, στο ντεμπούτο του με την ομάδα. Δεξί χαφ ο Καλτσάς και αριστερά ο Μπαργκάν, με μοναδικό στην επίθεση τον Ιωάννου

Με μοναδικό πρόβλημα τον Νοέ Ακόστα παρατάσσει την ομάδα του, ο Γιώργος Παράσχος. Με σύστημα 4-2-3-1 κατεβάζει τον Λεβαδειακό ο Έλληνας τεχνικός. Τερματοφύλακας ο Κυριακίδης, η τετράδα στην άμυνα από τα αριστερά στα δεξιά, Μουλόπουλος, Χοσέμι, Γεωργίου και Μεντί. Τα δύο αμυντικά χαφ οι Ζησόπουλος και Κόρμπος, ενώ η τριάδα μπροστά τους θα είναι οι Πόι, Ροτζέριο και Ναπολεόνι. Μοναδικός προωθημένος ο Βασιλείου

- Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της 3ης αγωνιστικής για την Σούπερ Λίγκα.

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος (58' Μαχαίρας), Γεωργίου (65' Κουτσόπουλος), Χοσέμι, Μεντί, Κόρμπος, Ζησόπουλος, Ναπολεόνι, Ροτζέριο, Πόι, Βασιλείου

Στον πάγκο: Κασμερίδης, Λισγάρας, Μίλιεβιτς, Μπουντόπουλος, Κοτίτσας

Βέροια (Καρύδας): Λόπεθ, Γεωργιάδης, Τόμας, Καλογέρης, Σνάουτσνερ, Μπάρμπας, Καφές, Καλτσάς (85' Καντιμοίρης), Ζε Βίτορ, Μπαργκάν (46' Μπεσέρα), Ιωάννου

Στον πάγκο: Έβερτον, Γεωργέας, Ολαϊτάν, Βεργώνης, Τζημογιάννης, Γκιγέρμο

Διαιτητές: Κάκος, Ακριβός, Μπάλτας
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς