Κέρκυρα-Ξάνθη 1-1 (τελικό)

Κέρκυρα και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο νησί των Φαιάκων. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 58ο λεπτό με σουτ του Γιώργου Μπάρκογλου ενώ οι Ακρίτες ισοφάρισαν στο 69' με τον Μαρκόφσκι. Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για την Κέρκυρα στο πρωτάθλημα, στους πέντε βαθμούς και αήττητη παραμένει η ομάδα της Ξάνθης.

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση της Κέρκυρας με την Ξάνθη για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ισόπαλες οι δύο ομάδες 1-1 με την Κέρκυρα να προηγείται στο 58' με τον Μπάρκογλου και την Ξάνθη να ισοφαρίζει στο 68'.

Παρακολουθείστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr

Κέρκυρα και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1

Λήξη της αναμέτρησης

90' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

81'Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τσουμάνης περνάει στην θέση του Λεόν

77' Τρομερή ευκαιρία χαμένη για την Ξάνθη με τον Μαρίν να βγαίνει απέναντι στον Αναστασόπουλο αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει

72' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ηλιάδης στη Θέση του Κρητικού

68' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη με τον Μαρκόφσκι να βρίσκεται αμαρκάριστος μέσα στην μικρή περιοχή μετά το γύρισμα του Μαρίν και με κεφαλιά να κάνει το 1-1

66' πολύ καλό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με την Ξάνθη να πιέζει για την ισοφάριση

64' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βασιλόγιαννης στη θέση του Καραλή

63' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρίν στη θέση του Φλίσκα

61' Απίστευτη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Ντάνι να περνάει όποιον βρήκε μπροστά του, έστρωσε στον Πλατέλλας ο οποίος σε κενό τέρμα επιχείρησε το σουτ, αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί

58' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα με τον Μπάρκογλου να σουτάρει μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Καραλή και κάνει το 1-0 για την ομάδα του

50' Ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Γκλέισον να σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κόνταρε και πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

48' Με βροχή ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης

47'Αλλαγές για την Ξάνθη. Βασιλακάκης και Πλατέλλας στην θέση των Ονουάτσι και Μάνταλου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτο ημιχρόνου

37' Κίτρινη κάρτα για τον Χάμπλ

34' Ωραία κίνηση από τα δεξιά του Μπάρκογλου, έκανε την παράλληλη μπαλιά ο Καραλής σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

28' Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες. Καλύτερη μέχρι στιγμής η Κέρκυρα

16' Μέσα σε ένα λεπτό δεύτερη καλή φάση για την Κέρκυρα με τον Λεόν να σουτάρει από τα πλάγια και τον Βιβιανί να μπλοκάρει

15' Εξαιρετική πάσα από τον Λεόν, ο Μπάρκογλου βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πολύ άουτ

10' Ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Ντάνι να σουτάρει έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

5' Την πρωτοβουλία των κινήσεων στην αρχή του αγώνα έχει η Κέρκυρα με τον Αγρίτη να χάνει πολύ καλή ευκαιρία στο 4ο λεπτό όταν πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

1'Η ΠΟΕΣΥ, η ΕΣΗΕΑ και ο ΠΣΑΤ κηρύττουν σιγή 5 λεπτών αντιδρώντας στις συνεχιζόμενες απειλές, αλλά και τις δολοφονικές επιθέσεις σε αθλητικούς συντάκτες που είναι και επιθέσεις κατά της Ελευθεροτυπίας και της Δημοκρατίας.

Πολύ καλός καιρός στην Κέρκυρα, με το γήπεδο να δείχνει σε καλή κατάσταση

Στην Ξάνθη θέλουν να συνεχίσουν τις πολύ καλές εμφανίσεις και να πετύχουν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, μετά την επικράτηση επί της ΑΕΚ εντός έδρας με 1-0

Οι γηπεδούχοι θέλουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα και ο Άκης Μάντζιος έχει κατεβάσει την ομάδα με επιθετικούς προσανατολισμούς