Πλατανιάς-Ατρόμητος 0-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη ο αγώνας μεταξύ Πλατανιά και Ατρόμητου. Διατηρείται το 0-0. Για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, οι Κρητικοί ευελπιστούν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στα Περιβόλια , ενώ ο φιλοξενούμενος Ατρόμητος να κάνει το 3στα3. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα στο www.sport-fm.gr

Σε εξέλιξη ο αγώνας μεταξύ Πλατανιά και Ατρόμητου. Διατηρείται το 0-0.

Για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, οι Κρητικοί ευελπιστούν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στα Περιβόλια , ενώ ο φιλοξενούμενος Ατρόμητος να κάνει το 3στα3.

Τέλος στην αναμέτρηση. Πλατανιάς και Ατρόμητος μένουν στο 0-0, που τους διατηρεί αήττητους.

90' Εκτός αγώνα ο Ουντότζι, μπαίνει ο Μιρτσέτα

87' Στη θέση του Επστάιν, μπαίνει ο Καραγκούνης

84' Σουτ από αρκετά πλάγια με τον Γκονζάλες, η μπάλα έφυγε παράλληλα, χωρίς να κινδυνεύσει ο Ιτάνζ

82' Στη θέση του Αναστασάκου, μπαίνει ο Μαρτσάκης

78' Μετά από αρκετή ώρα ο Πλατανιάς απείλησε. Η σέντρα από τα δεξιά έφτασε στον Αναστασάκο, με τον Έλληνα επιθετικό να κοντρολάρει ωραία, όμως το σουτ του να φεύγει άουτ

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά και από τις δύο ομάδες

77' Πρώτη αλλαγή και για τον Πλατανιά. Ο Γκονζάλες στη θέση του Κάλαϊτζιτς

72' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Σουμπίνιο, περνάει ο Πίτου Γκαρσία

70' Στη θέση του Καραμάνου, μπαίνει ο Κούτσι

68' Ακόμα ένα σουτ από την πλευρά του Πλατανιά. Ο Κάλαϊτζιτς έπιασε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή και πάλι ο γκολκίπερ του Ατρόμητου σε ετοιμότητα

65' Χωρίς δύναμη το σουτ του Ουντότζι, μαζεύει τη μπάλα ο Ιτάνζ

63' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για τράβηγμα φανέλας

Πιο "ζωηρά" έχει μπει ο Πλατανιάς στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας απειλήσει δύο φορές

55' Σουτ από τον Κάλαϊτζιτς, σε ετοιμότητα και πάλι ο Ιτάνζ μπλοκάρει εύκολα

54' Πολύ καλή συνεργασία από τους παίκτες του Πλατανιά. Ο Μαραγκουδάκης πήρε τη τελική πάσα μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Ιτάνζ

50' Δυνατό σουτ από τον Δημούτσο, φεύγει άουτ η μπάλα

Ένα μικροπρόβλημα στα δίχτυα της εστίας του Ατρόμητου, καθυστέρησε την έναρξη του δεύτερο ημιχρόνου στα Περιβόλια

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση, στο 0-0 οι δύο ομάδες

38' Ακόμα μια καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Δημούτσος έκανε τη... γλυκιά σέντρα από τα δεξιά, ο Σουμπίνιο έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, όμως αυτή δεν βρήκε στόχο

34' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Η μπάλα στρώθηκε στον Δημούτσο, με τον τελευταίο να πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

30' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

Χωρίς φάσεις στα τελευταία 15λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να έχουν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς τις άμυνες τους.

28' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

Έχει ισοροπήσει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς

24' Κίτρινη κάρτα στον Επστάιν

15' Κεφαλιά του Μπέλιτς στην μιρκή περιοχή, έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Κηπουρού

11' Πρώτη καλή στιγμή και για τους γηπεδούχους. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζανής έπιασε τη κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ

8' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Επστάιν βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κηπουρό, όμως ο τερματοφύλακας του Πλατανιά είπε "όχι". Στη συνέχεια της φάσης και πάλι ο Έλληνας γκολκίπερ απέκρουσε το σουτ του Καραμάνου

Στα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά, ο Ατρόμητος προσπαθεί κυρίως να κάνει παιχνίδι

3' Κίτρινη κάρτα στον Ουκάρ

1' Η ΠΟΕΣΥ, η ΕΣΗΕΑ και ο ΠΣΑΤ κηρύττουν σιγή 5 λεπτών αντιδρώντας στις συνεχιζόμενες απειλές, αλλά και τις δολοφονικές επιθέσεις σε αθλητικούς συντάκτες που είναι και επιθέσεις κατά της Ελευθεροτυπίας και της Δημοκρατίας.

Οι δημοσιογράφοι στέλνουν μήνυμα για να δείξουν πώς θα ήταν το ποδόσφαιρο και ο αθλητισμός χωρίς τη φωνή και την πένα των εκπροσώπων του Τύπου.

Οι φιλοξενούμενοι του Ατρόμητου έχουν ξεκινήσει άκρως επιτυχημένα το πρωτάθλημα, καθώς έχουν το απόλυτο στις δύο πρώτες αγωνιστικές, έχοντας επικρατήσει των Κέρκυρα και ΠΑΟΚ αντίστοιχα

Ο Πλατανιάς έχει 4 βαθμούς, έχοντας πάρει ισοπαλία την πρώτη αγωνιστική κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και την ιστορική-νίκη στο δεύτερο παιχνίδι κόντρα στον Πανθρακικό

Από την άλλη μεριά, ο Σέρβος τεχνικός των Περιστεριωτών άφησε στην Αθήνα και εκτός αποστολής τον Μπρίτο, καθώς δεν κατάφερε να ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του

O προπονητής των Κρητικών δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Ναζλίδη και Αρότσα, καθώς παραμένουν τραυματίες

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της τρίτης αγωνιστικής στην Κρήτη, μεταξύ του Πλατανιά και του Ατρόμητου

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μαραγκουδάκης, Αγκιλέρα, Καλάιτζιτς (77'Γκονζάλες), Ουκάρ, Τζανής, Ποτουρίδης, Ουντότζι

Στον πάγκο: Λαζαρίδης, Δέντσας, Μαρτσάκης, Μιρτσέτα, Παληγεώργος, Ντραμί

Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Επστάιν, Μπέλιτς, Ιγκλέσιας, Καραμάνος (70' Κούτσι), Δημούτσος, Λαζαρίδης, Σουμπίνιο (72' Πίτου Γκαρσία)

Στον πάγκο: Ράντμαν, Ταυλαρίδης, Καραγκούνης, Νάστος, Μπάλλας

Διαιτητές: Στυλιάρας, Καρσιώτης, Καλφόγλου
Γήπεδο: Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων