Super League 2

Σεφτέ στις… ισοπαλίες

Η μεν Δόξα Δράμας είχε δύο ήττες, ο δε Πανσερραϊκός δύο νίκες. Ε, στο μεταξύ τους παιχνίδι που έριξε την αυλαία της τρίτης αγωνιστικής στη Football League, οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στη Δράμα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα και τους φιλοξενούμενους να «συγκατοικούν» στην κορυφή μαζί με Φωκικό και Καλλονή.

Η μεν Δόξα Δράμας είχε δύο ήττες, ο δε Πανσερραϊκός δύο νίκες.

Στο 27’ ο Κόντος επωφελήθηκε στο έπακρο το λάθος του Αγτζίδη και στο τετ-α-τετ που βρέθηκε με τον Γουμάγιας πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-0 για τον Πανσερραϊκό. Η απάντηση της Δόξας ήρθε στο πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις οι παίκτες της συνεργάστηκαν πολύ καλά, οι Σερραίοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν τη μπάλα και ο Κάπελ με δυνατό σουτ στη κλειστή γωνία του Λουκινί έκανε το 1-1.

Ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος ανέβηκε ακόμα περισσότερο με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν και δεύτερο τέρμα. Πιο σημαντική αυτή που είχε ο Πουλάκος των γηπεδούχων, η κεφαλιά του οποίου έφυγε… ξυστά από το δοκάρι του Λουκινί, με το 1-1 να μένει ως το τέλος της αναμέτρησης.