Βόλεϊ

Έκανε… πλάκα στον πρωταθλητή

Εντυπωσιακός ήταν ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής της Α1 volleyleague ανδρών, καθώς επικράτησε του πρωταθλητή Ηρακλή με 3-0 σετ μέσα στην έδρα του. Στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο πρωτάθλημα οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον «Γηραιό» να αμφισβητήσει την κυριαρχία του μέσα στον αγώνα. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να δείξουν τα στοιχεία εκείνα που τους οδήγησαν στην κατάκτηση του τίτλου την περσινή χρονιά.

Εντυπωσιακός ήταν ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής της Α1 Volleyleague ανδρών, καθώς επικράτησε του πρωταθλητή Ηρακλή με 3-0 σετ μέσα στην έδρα του.

Στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο πρωτάθλημα οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον «Γηραιό» να αμφισβητήσει την κυριαρχία του μέσα στον αγώνα.

Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να δείξουν τα στοιχεία εκείνα που τους οδήγησαν στην κατάκτηση του τίτλου την περσινή χρονιά.

Οι παίκτες του «δικεφάλου του Βορρά» μπήκαν δυνατά από το πρώτο κιόλας σετ στην αναμέτρηση το οποίο κατέκτησαν με 25-19. Στο δεύτερο τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ ήταν ακόμα πιο εύκολα, καθώς επικράτησε με 25-11. Στο τελευταίο σετ ο Ηρακλής προσπάθησε να αντιδράσει, με αποτέλεσμα να αρχίσει το παιχνίδι να θυμίζει ντέρμπι. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη, φτάνοντας τελικά στο 25-23 και στη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-19, 25-11, 25-23

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 13 (8/8 επ., 2 άσοι, 3 μπλοκ), Πλίκας 1, Χατζηηλιάδης 9 (7/14 επ. , 2 μπλοκ, 68% υπ. - 42% άριστες), Μορέλο 12 (10/22 επ., 1 άσο, 1μπλοκ, 50% υπ. - 43% άριστες), Κανέλλος 10 (7/8 επ., 1 άσο, 2 μπλοκ), Αρμενάκης 10 (9/17 επ., 1 μπλοκ), Παπαδημητρίου -λ (88% υπ. - 88% άριστες) / Στεφανίδης

Ηρακλής (Κράβαρικ): Χατζηπαραδείσης 2 (0/4 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ), Ανδρεάδης 8 (5/8 επ., 3 μπλοκ), Μίκουλα 12 (9/13 επ., 3 μπλοκ, 52% υπ. - 30% άριστες), Εφραιμίδης 6 (5/12 επ., 1 άσο, 63% υπ. - 13% άριστες), Νοβοσέλατς 4 (1 άσο, 3 μπλοκ), Μπόζιτς 7 (7/27 επ.), Κουζούνης -λ (67% υπ. - 50% άριστες) / Τσιάρας, Τζιουμάκας 1 (1/7 επ.), Κολτσιάκης