Super League 2

Σε καλό της βγήκε η αναβολή

Φαίνεται πως η χθεσινή αναβολή του παιχνιδιού της Δόξας Δράμας με την Επανομή (λόγω έντονης βροχόπτωσης) ήταν καλός οιωνός για τους Δραμινούς, αφού κατάφεραν και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Football League με 2-0. Οι «Μαυραετοί» πήραν το πολύτιμο τρίποντο με γκολ των Ταραλίδη και Κάπελ, φτάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς, έναν περισσότερο από την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Φαίνεται πως η χθεσινή αναβολή του παιχνιδιού της Δόξας Δράμας με την Επανομή (λόγω έντονης βροχόπτωσης) ήταν καλός οιωνός για τους Δραμινούς, αφού κατάφεραν και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Football League με 2-0.

Οι «Μαυραετοί» πήραν το πολύτιμο τρίποντο με γκολ των Ταραλίδη και Κάπελ, φτάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς, έναν περισσότερο από την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με σουτ του Ταραλίδη, ο οποίος «σέρβιρε» το δεύτερο γκολ στον Κάπελ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κλειδώνοντας την νίκη. Οι γηπεδούχοι πήραν έτσι την πρώτη τους νίκη για φέτος, που ήταν και η πρώτη μπροστά στο κοινό της.

Η απουσία του Πάτρικ Ογκουνσότο στοίχησε στην ομάδα της Επανομής, αφού αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι που δεν σκόραρε μετά από τα πρώτα τέσσερα που είχε βρει δίχτυα.