Γαλλία

Της έκανε καλό ο Ολυμπιακός!

Την πρώτη της φετινή νίκη στο «Λα Μοσόν» πανηγύρισε η Μονπελιέ, η οποία επικράτησε με σκορ 3-1 της Νις, για τη 10η αγωνιστική της Ligue 1, τρεις μέρες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Champions League. Με το γκολ του Ιμπραΐμοβιτς στο 74ο λεπτό, η Παρί έφυγε με το «διπλό» (1-0) από το «Μαρσέλ Πικό» κόντρα στη Νις, όπου είχε να πάρει «τρίποντο» από το 2007.

Την πρώτη της φετινή νίκη στο «Λα Μοσόν» πανηγύρισε η Μονπελιέ, η οποία επικράτησε με σκορ 3-1 της Νις, για τη 10η αγωνιστική της Ligue 1, τρεις μέρες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Champions League.

Με το γκολ του Ιμπραΐμοβιτς στο 74ο λεπτό, η Παρί έφυγε με το «διπλό» (1-0) από το «Μαρσέλ Πικό» κόντρα στη Νις, όπου είχε να πάρει «τρίποντο» από το 2007.

Τις καλές εμφανίσεις συνέχισε η Τουλούζ, επικρατώντας 3-1 της Μπρεστ, ενώ στο ντέρμπι της Καμπανίας, οι νεοφώτιστες Ρεμς και Τρουά έμειναν στο 1-1.