Ιταλία

Ευτυχώς που υπάρχει και αυτός…

Με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Ντι Νατάλε, η Ουντινέζε πήρε την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της απέναντι στην Παλέρμο με τον επιθετικό της να σκοράρει στο φινάλε.

Το όνομά του σημαίνει Χριστούγεννα και φρόντισε να κάνει πρόωρα χριστουγεννιάτικο… δώρο στην ομάδα του μία αναπάντεχη ισοπαλία 1-1 στην έδρα της με αντίπαλο την Παλέρμο.

Ο λόγος για τον Ντι Νατάλε, ο οποίος για ένα ακόμη παιχνίδι… έσωσε την Ουντινέζε με το γκολ που πέτυχε στο 89ο λεπτό ισοφαρίζοντας το τέρμα του Ίλισιτς από το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο από το 61’, μετά την αποβολή του Ερτό.

Άξιος συμπαραστάτης του ο τερματοφύλακας των «φριουλάνων», Μπρίκιτς, ο οποίος κατέβασε… ρολά και δεν άφησε τους Σικελούς να αυξήσουν το σκορ, στις πάρα πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν στο παιχνίδι.

Η Παλέρμο ήταν η καλύτερη ομάδα στην αναμέτρηση, προηγήθηκε με τον Ίλισιτς στο 33’, ωστόσο, έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να «κλειδώσει» το παιχνίδι και το πλήρωσε στο τέλος.

Οι Σικελοί με αυτή την ισοπαλία μένουν χαμηλά στην βαθμολογία.