Ισπανία

Κανονικό το γκολ του Καγιεχόν

Λανθασμένη ήταν η απόφαση του Κλος Γκόμεθ να μην κατοχυρώσει το γκολ του Καγιεχόν στο χθεσινό ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με την Οσασούνα (0-0).

Δικαιολογημένα διαμαρτύρονται στη Ρεάλ Μαδρίτης για τη φάση στην οποία σκόραρε ο Χοσέ Μαρία Καγιεχόν.

Ήταν το 78ο λεπτό της αναμέτρησης με την Οσασούνα, δύο λεπτά μετά την αποβολή του Κακά, και η «βασίλισσα» βγήκε στην επίθεση.

Ο Καρίμ Μπενζεμά έκανε ασίστ μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, όπου την μπάλα υποδέχθηκε ο Ισπανός φορ και κατάφερε να νικήσει τον Φερνάντεθ.

Ωστόσο, ο Κλος Γκόμεθ υπέδειξε ότι το τέρμα του 26χρονου παίκτη προήλθε από αντικανονική θέση και δεν μέτρησε το γκολ.

Η αντίδραση του Καγιεχόν ήταν άμεση προς τον βοηθό διαιτητή και του έκανε νόημα πως έκανε λάθος.