Τένις

Αποκλείστηκε η Δανιηλίδου

Νωρίς αποχαιρέτησε η Λένα Δανιηλίδου το τουρνουά Πατάγια, γνωρίζοντας την ήττα από την Έλενα Βέσνινα με 2-1 σετ.

Την ήττα από την Έλενα Βεσνίνα με 2-1 (6-1, 5-7, 6-2) σετ γνώρισε η Λένα Δανιηλίδου και αποκλείστηκε από το τουρνούα Πατάγια, σε έναν αγώνα που διήρκησε… τρεις μέρες, λόγω των έντονων βροχοπτώσεων που πλήττουν την Ταϊλάνδη.

Ο αγώνας ξεκίνησε την Τρίτη (29/1) με την Βέσνινα να παίρνει το προβάδισμα μα 6-1 και 1-0 πριν ο καιρός αναγκάσει τους υπεύθυνους να διακόψουν τον αγώνα, ο οποίος συνεχίστηκε την επόμενη μέρα με την Ελληνίδα πρωταθλήτρια να κερδίζει το δεύτερο σετ με 5-7.

Ωστόσο, η βροχή εμπόδισε και πάλι την ολοκλήρωση του αγώνα, με τις δύο αθλήτριες να επιστρέφουν στα κορτ σήμερα (31/1) με την Βέσνινα να παίρνει τη νίκη.